Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektrik borcu olanlar dikkat!

10.07.2009 09:59
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), en az 3 ay birikmiş borcu bulunan abonelerin elektriğini kesme işlemine başladı.
AYEDAŞ, bünyesindeki teknik personelin katılımıyla Sultanbeyli'de başlattığı çalışmada, önceden belirlenen ve en az 3 adet gecikmiş fatura borcubulunan abonelerin adreslerine giderek elektrik kesme işlemini gerçekleştirdi.

SEYYAR VEZNE KURULDU

AYEDAŞ yetkilileri, yapılan bu çalışmanın, "Hem alacakları tahsil etmek, hem de toplu tahsilat ve kaçak takip çalışması" olduğunu belirttiler. Yetkililer, haftada bir gün yapılacak bu çalışmada, borcunu ödemek isteyen aboneler için de "seyyar vezne" kurularak kolaylık sağlanacağını ve bu veznelerin gece saat 22.00'ye kadar açık olacağını, borcunu ödeyen abonelerin elektriğinin hemen bağlanacağı bildirdiler.
(star)

AYEDAŞ'ın, bu yıl başlattığı uygulama çerçevesinde, birikmiş borcu bulunan abonelere önce "sms, e-posta ve kesme ihbarı" göndererek ya da bırakarak tebligatta bulunduğu, ancak tebligata rağmen borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin kesildiği öğrenildi. Uygulama sonrasında da tahsilat oranında yükseliş gözlendiği kaydedildi.
Bu haber toplam 1402 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri