Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aygan"dan Tatlıses suikastine şok iddia

20.03.2011 10:43
İsveç'te yaşayan eski JİTEM elemanı ve PKK Abdülkadir Aygan, sanatçı İbrahim Tatlıse'i hedef alan saldırıyla demokratik Kürt muhalefetine gözdağı verilmek istendiğini açıkladı

ATİLA ALTUNTAŞ/ÖZEL HABER

İsveç'te yaşayan eski JİTEM elemanı ve Habername yazarı Abdülkadir Aygan, sanatçı İbrahim Tatlıse’i hedef alan saldırıyla demokratik Kürt muhalefetine gözdağı verilmek istendiğini açıkladı. Aygan, “Saldırıyı PKK'dan ayrılmış, ya da ayrılmış gibi görünen Osman Öcalan'a bağlı intikam grubu mensupları gerçekleştirmiştir. Bu grup daha önce de; Tokat-Reşadiye'de, Hatay-Dörtyol'da ve İstanbul-Taksim'deki terörist saldırılarını gerçekleştirmiştir.” dedi.

İbrahim Tatlıses’i hedef alan saldırı hakkında önemli açıklamalarda bulunan  Abdülkadir Aygan, Osman Öcalan’a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak, olayın arkasında bu kişiye bağlı intikam grubunun olduğunu söyledi. “Bu grup daha önce de; Tokat-Reşadiye'de, Hatay-Dörtyol'da ve İstanbul-Taksim'deki terörist saldırılarını gerçekleştirmiştir.” diyen Aygan, Tatlıses’i hedef alan eylemin amacının, Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan diğer Kürt aydınlarına, ses sanatçılarına ve yaklaşan genel seçimde BDP'nin oylarını bölmeye çalıştığı düşünülen demokratik Kürt muhalefetine gözdağı vermek olduğunu öne sürdü. Aygan, “Bu eylem ile ayrıca; PKK ve Abdullah Öcalan dışında hiçbir şahsı ve grubu muhatap almaması için hükümete ve devlete bir uyarı mesajı verilmek istenmiştir.” şeklinde konuştu.

Abdülkadir Aygan, olayla ilgili şu iddialarda bulundu: “Söz konusu terörist grup; Kuzey Irak'ta suikast ve bomba konularında özel eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye gönderilmiştir. Görevleri; sadece kritik aşamalarda, hükümeti ve devleti bazı tavizlere zorlamak için sansasyonel eylemler yapmaktır. Kendilerini desteklemeyen halk kesimlerine de mesaj vermek amacıyla terörist eylemler gerçekleştirmektedirler.”

Demokratik siyasal mücadele veren BDP'nin ve PKK'nın da bu oluşuma karşı gereken tedbiri alması gerektiğini söyleyen Aygan, “Zira bu grubun yaptığı eylemler onlara da zarar vermektedir.” dedi ve devletin istihbarat ve güvenlik güçlerinin de hassasiyetle bu işin üzerinde durması ve gereken tedbirleri alması gerektiği uyarısında bulundu.

“Amacı ve nereden yönlendirildiği aşikar olan bu terörist bozguncu grubun her eylemini Kürt vatandaşlara ve BDP’ye ve PKK'ya yüklemek Türk halkına yarar getirmez.” diyen Aygan, “Türk halkı da aklıselim davranıp sapla samanı birbirinden ayırmalıdır. Aksi takdirde bu bedbahtların tuzağına düşülmüş olunur ve memlekette kardeş kavgası, kargaşa ve kaos ortamı oluşur.” ifadelerini kullandı.
 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 8206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri