Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aygün devletten helallik istedi!

15 Temmuz 2008 / 10:44
ATO Başkanı Sinan Aygün ATO toplantısında bir konuşma yaptı. Aygün süreci değerlendirdi
14 tutuklu olan ve dün akşam tahliye olan ATO Başkanı Sinan Aygün konuşmasında şunları söyledi:

-Bugün 15'inci gün. Bu kadar süre sonra aranızda olmak beni mutlu etti. Bir süreç geçirdik. Sizlerden 14 gün ayrı kaldık. Ayrılık bugün son buldu. Bugün bunu gözlemliyorum. Gerçekten bu ülkeye bir şeyler yapmaya çalışan biri olduğumu gördüm ve mutlu oldum.

- Gerçek dostlarımı tanıdım. Sizlerle kazanmayı bilmişim. Gördüm ki hiç düşmanın yokmuş... Ben demokratik düzenin ülkemiz için tek seçenek olduğuna yürekten inanan ve 11 yıldır ATO'da bu anlayışla başkanlık yapan biriyim. Hiçbir zaman demokrasi dışı bir şey yapmadım. Anayasa karşıtı bir anlayış içinde olmadım.

Hakkımdaki iddiaları yargının boşa çıkaracağından ve aklanacağımdan hiç şüphem yok. Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum. Çünkü darbecilik, darbe kelimelerinin benim lügatimde olmadığını ve bunun en çok Türk iş alemine zarar verdiğini bilen bir insanım. Bunun akabinde siyasetçilere bir şey olmadığını gördüm. Çünkü olan bizim tezgahlarımızdaki mallarımıza oldu.

- Darbelerin Türkiye'ye çözüm getirmeyeceğini çok iyi bilen bir insanım...

- Devletimden şunu istiyorum. 14 gün ekmeğini yedim. Helallik istiyorum. Askerlikte hiç olmazsa eğitim yapıyordum yediğim yemeği hak ediyordum. Ama bu 14 gün içinde hiçbir şey yapmadan hak etmeden sırt üstü yattım. Bu borcumu ödemek için bir şey yapacağım. En kısa zamanda borcumu ödeyeceğim...

- İlk defa hakim karşına çıktığım için utandım.

- Tahliye edildiğimi ilk NTV'den geçen alt yazı ile öğrendim. Cezaevi infaz koruma müdürü böyle bir şey olmadığını söyledi ama hemen sonra CNN'de aynı haberi son dakika olarak geçti. Bana yine kendilerine böyle bir şeyin gelmediğini söylediler. Fakat bu sefer Star Haber de Uğur Dündar ilk haber geçince, 'kafanızı çıkarıp bakın, bana sonuç bildirin' dedim. Netice de 19'da başlayan süreç 21'de sonuçlandı ve tahliye oldum.
Kaynak:
Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri