Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ayı, kadının gözünü yedi!

05 Ağustos 2008 / 06:48
Şehir dışında yürüyüşe çıkan ABD'li kadın, ayı saldırısına uğradı. Kurbanının yüzünün bir kısmını ve gözünü yiyen ayı, köpekler havlayınca kaçtı.

Kaliforniya'da yaşayan Allena Hansen (56) şehir dışında köpekleriyle yürüyüşe çıktığı sırada ayı saldırısına uğradı. Hansen, "Köpeklerimle yürürken birden karşıma çıktı. Nereden ve nasıl geldiğini anlamadım. Yüzüme pençeleriyle vurmaya başladı. Kaçmak için fırsatım olmadı" dedi.AĞIZ ŞAPIRTISINI DUYDUM'

Saldırıdan, köpeklerinin ayıya havlaması ve saldırması üzerine kurtulduğunu belirten Hansen, şöyle devam etti: "Hayatımı köpeklerime borçluyum. Dev pençeleriyle üstüme atlayan ayı, yüzümün bir kısmını ve gözümü yemişti. Bilincim yerinde değildi ama ağzının şapırtısını duyuyordum. Buna rağmen can havliyle arabama gidebildim ve köpeklerimi alarak araçla uzaklaştım." Doktorlar, yüzünde derin yaralar olan ve bir gözünü tamamen kaybeden Hansen'in bu halde hastaneye gelmesinin mucize olduğunu söyledi. Uzmanlar, doğal parklara sahipleriyle giden köpeklerin ayıları kışkırttığını söyledi.


Bu haber toplam 11842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri