Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aytaç Durak'tan açıklama!

16.03.2010 14:29
"Yolsuzlukların üzerine gittiğim için bunlar yapılıyor"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, hakkındaki rüşvet iddiaları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin istifasını istemesi ile ilgili olarak, açıklama yaptı:

"BUNLAR YOLSUZLUKLA MÜCADELE ETTİĞİM İÇİN OLUYOR"

"Ben yıllardır yolsuzluklarla mücadele ediyorum. Nasıl yolsuzlukla bağdaştırıldığımı anlamadım. Yolsuzlukların üzerine gittiğim için bunlar yapılıyor. Dilekçeyi verdiğini açıklayan arkadaşa sesleniyorum... Mustafa Tuncer'e sesleniyorum... Yarın sabah dilekçeyi vermezsen namertsin. Ben kendimi ihbar edeceğim savcılığa. Diyeceğim ki; Sayın Mustafa Bey'in elindeki belgeleri alın inceleyin.

Benim servetim sözde Rahmi Koç'tan iyiymiş. Benim öyle bir hayatım yok. Bu iddialarda bulunan arkadaş Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yolsuzlukların ve rüşvetin baş kaynağı arkadaştır. Ben bunları biliyordum ama elimde delil yoktu. Ne zaman elime bu kaset geçti, o zaman emin oldum ve kasedi izlettim herkese. O da olayı farklı noktaya çekmek için kalktı bana bu iftiraları attı. Dedi ki ben de yanacağım sen de yanacaksın.

"SERVETİM SÖYLENEN RAKAMIN 200'DE 1'İ"

Benim gayrimenkul zengini olduğum iddiaları da yalan. Ben her yıl beyan ediyorum mal varlığımı. Benim şirketim var, devamlı ziraat, tarım gelirim var. Milyar dolarlar diyorlar ya. O milyar dolarların 200'de 1'i benim mal varlığım. Ben Belediye Başkanı olmasaydım daha zengin olurdum. Çünkü benim mal varlığım başkan olmadan önce sürekli bir artan grafik çiziyordu."

BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI

"Sayın Başbakan belediyelerdeki şaibeleri çok iyi biliyor. Beni de onlardan zannediyor. Sürekli müfettişl gönderiliyor. Şu anda Adana'da 6 müfettiş var."

BAHÇELİ'NİN İSTİFA ÇAĞRISI

"Sayın Bahçeli ne diyorsa doğrudur. Bu kadar çamur atılırsa bir insana bu açıklama normaldir. İstifa edip etmeyeceğim konusu şu an önemli değil. Önemli olan gerçeklerin ortaya çıkarılmasıdır. Ben Sayın Bahçeli ile görüşmeden karar vermem."

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri