Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aytaç Durak'tan Erdoğan'a hodri meydan

29.04.2009 20:21
Başbakan, "Adana'da şaibeli bir başkan var" demişti...
Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Adana'da şaibeli bir başkan var'' şeklindeki açıklaması ile ilgili olarak, ''Herkesten önce sayın Başbakan'ın hukuka saygılı olması gerekir'' dedi.

Durak, yazılı açıklamasında, ilçe seçim kurulları, İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulunun verdiği karara rağmen, Başbakan Erdoğan'ın, Adana seçimleri için ''şaibeli'' şeklinde açıklama yapmasını esefle karşıladığını vurguladı.

''Bu ülkede herkesten önce sayın Başbakan'ın hukuka saygılı olması gerekir'' diyen Aytaç Durak, açıklamasında, ''Adana seçimlerinin yenilenmesi birilerinin istemesiyle yapılamaz. Yasal düzenlemeler yapacak güç elinizde, yaparsanız, seçimleri yenilersiniz ve bana da 6. kez seçim kazanma gururunu yaşatırsınız'' ifadelerini kullandı.

Aytaç Durak, yerel seçimler öncesi sürekli yanlış bilgi verenlerin, Başbakan Erdoğan'ı yine yanılttıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Adana'yı Durak'sız da alırız' diye söz verenler, seçim yenilgisine kılıf hazırlamak için çirkin yalan ve iftiralara başvurdular. Yandaş medyalarını da kullanarak, dürüst kamu görevlilerini suçlamak ve Adana imajını karalamak pahasına, seçim kurullarını etkilemek için, 'oylar yakıldı', 'oylar çalındı', 'Adana'da çete var' gibi seviyesiz açıklamalar yaptılar. Anlaşılıyor ki yalan senaryolarıyla Sayın Başbakan'ı da etkilemişler.

Bu açıklamanın Sayın Başbakan'ın ağzından çıktığına inanmıyorum. Ancak doğruysa, 'Hodri meydan diyorum' diyorum. Seçmene para dağıtmayın, kamu görevlilerine baskı yapmayın, Metro'nun elektriğini kesmeyin, RTÜK Başkanı Zahit Akman imzasıyla Çukurova Televizyonu'nu kapatmayın, hizmetlerimizi engellemeyin, seçimleri yenileyelim.''

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri