Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Azeri Obama Vekil Adayı

16.09.2010 15:02
Azerbaycan'da ABD Başkanı Barack Obama'ya benzerliğiyle tanınan Asif Mustafayev, 7 Kasım'da yapılması planlanan seçimlerinde, Demokratik Azerbaycan Dünyası Partisinden (DADP) milletvekili adayı oldu.

 

Çevresinde "Azeri Obama" olarak tanınan Mustafayev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milletvekili seçilmesi durumunda Azerbaycan için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

Azeri Obama, seçildiği takdirde, ABD Başkan Obama ile görüşme yapmak istediğini de belirterek, görüşmede Yukarı Karabağ, Hocalı Soykırımı ve Ermeni tarafının ateşkes ihlallerini de gündeme getireceğini ifade etti.

Yakın tarihte Türkiye'de olduğunu hatırlatan Azeri Obama, Türkiye ziyareti esnasında ulusal kanallarda haber programlarına çıktığını, Azerbaycan'ın sorunlarını milyonlarla paylaştığını kaydetti.

AA muhabirinin, "Neden DADP'den milletvekili adayı oldunuz ?" sorusuna Azeri Obama, ABD Başkanı Obama'nın da demokrat partili olduğunu hatırlatarak, "Ben de, Azerbaycan'da demokrat bir partiden aday oldum" diye konuştu.

DADP Genel Başkanı Mehmet Alizade ise yaptığı açıklamada, Mustafayev'i Bakü'de bulunan Nizami bölgesinden aday gösterdiklerini ve bu bölgede DADP'ın güçlü olduğunu söyledi.

Alizade, Azeri Obama'nın Azerbaycan'da sevildiğini dikkati çekerek, Mustafayev'in milletvekili seçilmesinden ümitli olduğunu belirtti

Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri