Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aziz Yıldırım bırakıyor

29.01.2010 10:32
Kulüpler Birliği nin bugün yapılacak genel kurulu öncesi, veda kararının arkasında olan Aziz Yıldırım ın yerine 4 aday var!

Türk futbolunda bir dönüm noktası olan yayın ihalesinin tamamlanmasıyla gözler Kulüpler Birliği Vakfı’na çevrildi. Vakfın bugün gerçekleştirilecek olağan genel kurulunda başkanlık seçimi de yapılacak. Ancak seçim öncesi büyük bir hareketlilik göze çarpıyor. Saat 13.00’te Kulüpler Birliği’nin ofisinde başlayacak genel kurul öncesinde ilk durak, Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım’ın ofisi olacak.

İstanbul BŞB Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ ve Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Eskişehirspor maçı sonrası “Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bırakıyorum” açıklaması yapan, ancak “İhale sürecinde sana ihtiyacımız var” baskısı karşısında “Genel kurula kadar görevdeyim” diyen Yıldırım’ı ziyaret edecek. Ancak “Kulüpler Birliği Vakfı’nın çok önemli ilklere imza attığı bir dönemde Aziz Yıldırım Başkan’ın devam etmesi, kulüp başkanları olarak bizleri mutlu eder” diyen Gümüşdağ ve diğer başkanların ısrarına karşın, Yıldırım’ın ‘veda’ kararında ısrarlı olduğu da gelen haberler arasında. Yakın çevresine “Ben görevimi yaptım. Bu kadar yeter” diyen Yıldırım’ın başkanlığı bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni başkan olarak 4 isim öne çıkıyor. Yıldırım’ın yardımcılığını yapan Göksel Gümüşdağ, koltuğa en yakın isim. Ancak Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın da bu konuda istekli olması durumunda koltuğa oturması gündemde. Kayserispor Başkanı Recep Mamur ve Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav da koltuk için ismi geçen diğer iki başkan olarak gösteriliyor.

GAZETE HABERTÜRK

 

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri