Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aziz Yıldırım ayrılıyor

30 Kasım 2008 / 14:25
Fener camiası bu iddiayla çalkalanıyor. Derbi sonrası kulüpte şok bir gelişme yaşandı, yönetim kurulu şaşkına döndü!
Dün oynanan derbi sonrası, gündeme bomba gibi düşen bir iddia Fener'i karıştırdı. Başkan Aziz Yıldırım´ın, mayıs ayındaki kongrede başkanlıktan ayrılma kararı alması, Fenerbahçe camiasında şok etkisi yarattı.

Fanatik gazetesinin haberine göre: "Günlerdir ‘durum değerlendirmesi’ yapan, yönetim kurulu üyeleri ve camianın ileri gelenleri tarafından ikna edilmeye çalışılan Yıldırım son kararını verdi. Aziz Başkan, Mayıs ayındaki olağan genel kurulda aday olmayacak ve Fenerbahçe’deki 11 yıllık ‘Yıldırım dönemi’ son bulacak.

‘Niye duruyorum’

Galatasaray'dan sonra Beşiktaş’ı da deviren ve derbilerde ikide iki yapan Fenerbahçe’de, mutluluk kısa sürdü. Uzun zamandır mayıs ayındaki kongrede aday olmayacağı konuşulan Başkan Aziz Yıldırım’ın bırakma kararı alması, camiaya bomba gibi düştü. Bir süredir yönetici arkadaşlarıyla yaşanan gelişmeleri değerlendiren Yıldırım, “Örgütlü bir saldırıyla karşı karşıyayım. Bu mücadelede yalnız kaldım ve yıldım. Bu durumda ben, bu işi yapmayı niye sürdürüyorum ki. Yetti artık” deyip, bırakma kararı aldı.

İkna edemediler

Bazı kişilerin Fenerbahçe üzerinden rant elde etmeye çalışmasına karşı büyük savaş veren, bu uğurda bazı gruplarla kavgaya tutuşan Yıldırım’ın, bunların üzerine bir de teknik direktör ve kadro seçimiyle ilgili eleştiriler gelince yıldığı belirlendi. Yöneticiler ve camianın ileri gelenlerinin tüm çabasına karşın, Yıldırım’ın başkanlığı bırakmakta kararlı olduğu öğrenildi. Aziz Yıldırım, daha önce de iki kez ayrılmak istemiş ancak yoğun baskılara dayanamayıp, tekrar göreve devam etmişti."
Kaynak:
Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri