Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

B.Anıt, Baykal'a veda edecek mi?

12 Ağustos 2008 / 19:08
Başbakan ve Cumhurbaşkanına veda ziyareti yapan Büyükanıt, CHP liderine de veda edecek mi?
Emekliye ayrılan ve resmen görevini devretmeye hazırlanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Başbakana veda ziyaretinde bulundu. Mutad görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de vedalaştı. Şimdi gözler, Büyükanıt'ın anamuhalefet lideri Deniz Baykal ile veda ziyareti yapıp yapmayacağına çevrildi.


GİTMEDEN BUZLARI ERİTECEK Mİ?
Bir süredir Genelkurmay ile CHP arasında esen soğuk rüzgarların dindirilmesi için böyle bir ziyaret gerçekleşebileceği kulislerde konuşuluyor. Orgeneral Büyükanıt'ın görevini devretmeden önce yapacağı veda ziyaretlerine MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı da dahil edebileceği ve bu sayede, görevinden ayrılmadan önce CHP ile Genelkurmay arasındaki buzları eriteceği ileri sürüldü.


SOĞUK RÜZGARLAR VAR
TSK'nın kuzey Irak'tan çekilme süreci ve Büyükanıt'a alınan zırhlı araç, YAŞ'ta hiç bir ihraç gerçekleşmemesi gibi konularda CHP'lilerin yaptığı açıklamalar nedeniyle Genelkurmay ile CHP arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

CENAZE TÖRENİNDE İLK ADIM
Orgeneral Büyükanıt'ın veda ziyareti yaparak, görevini teslim etmeden önce bu soğuk rüzgarları dindirmesi bekleniyor. Kulislerde, Orgeneral Büyükanıt'ın veda ziyareti için Baykal'ın şehit cenazeleri nedeniyle Ankara'ya dönmesini beklediği ileri sürülürken, şehit cenazelerinin töreninde de ilk görüşme için ilk adımın atılması bekleniyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri