Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

B.Anıt, Baykal'ı da ziyaret edecek

13 Ağustos 2008 / 13:30
Büyükanıt, zırhlı aracı diline dolayan CHP'ye kırgındı. Baykal'a veda etmeyeceği söyleniyordu. Ama beklenen olmadı.
Genelkurmay Başkanlığı ile CHP arasında Irak'ın kuzeyine düzenlenen sınır ötesi harekat ve Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın emekli olmasından sonra kullanacağı zırhlı araç nedeniyle yaşanan gerginlik Büyükanıt'ın veda ziyaretlerine yansımadı. Büyükanıt Baykal'ı ziyaret edeceğini açıkladı.

PROGRAMDA BAYKAL DA VAR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretinde bulunan Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Baykal'dan randevu almakta gecikince dedikodular aldı başını yürüdü. Bugün internet sitelerinde Büyükanıt'ın Baykal'a veda ziyareti yapmayacağına ilişkin haberler yayınlandı.

Bu söylentilere Genelkurmay'ın yanıtı gecikmedi: "30 Ağustos tarihinde emekliye ayrılacak olan Yaşar Paşa Baykal'a veda ziyareti yapacaktır"

CHP ZİYARET BEKLİYOR

Büyükanıt'ın selefi emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanlığı görevinden ayrılırken Baykal'ı ziyaret ettiğini hatırlatan CHP'den bir kurmay, "Sayın Büyükanıt'ın da ziyaretini bekliyoruz. Ancak takdir elbette kendilerinin. Eğer gece yarısı açıklamalarına neden olan gelişmeler sebebiyle bir ziyaret düşünülmüyorsa yapacak bir şey yok" değerlendirmesini yaptı.

GÜL'Ü VE ERDOĞAN'I ZİYARET ETTİ

Yerini Orgeneral İlker Başbuğ'a bırakacak olan Orgeneral Büyükanıt veda turlarına önceki gün Başbakan Tayyip Erdoğan'dan başladı. Büyükanıt dün de Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e veda ziyaretinde bulundu. Büyükanıt her iki görüşmeden sonra açıklama yapmamayı tercih etti. Büyükanıt bugün saat 11.00'de Meclis Başkanı Köksal Toptan'ı makamında ziyaret edecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri