Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Baba beni öpmeyecek misin ?'

03 Ağustos 2008 / 07:12
Konya'da kız öğrenci yurdundaki feci patlama, yürekleri dağlayan hikâyeleri de ortaya çıkardı. Küçük Sema kendisini kursa bırakan babasının peşine seslendi
Alper Sancar'ın haberi

Türkiye'yi derinden üzen olayda iki kız kardeşi ölüm ayırdı. Tatil için Mersin'den babaannelerinin yanına gelen kardeşlerden Rukiye Sema Demirtaş hayatını kaybederken, ablası Zeynep Büşra Demirtaş yaralı olarak kurtuldu.

Kızları göçük altında kalan Ahmet Demirtaş ise, kaybettiği Sema'sı için gözyaşı döküyor. Kızıyla vedalaştığı an aklından çıkmıyor acılı babanın. "Baba beni öpmeyecek misin?" diyen küçük kızını bağrına bastığını anlatan Demirtaş, "Bunun son kez olacağını nerden bilebilirdim?" diye konuşuyor.

Sema, Mersin'deki evinden ayrılırken en son babasıyla vedalaşmış. Baba Demirtaş, "Kızım kendine dikkat et. Uslu dur." diye seslenmiş sadece. Ancak küçük Sema babasına dönüp, "Babacığım yoksa beni öpmeyecek misin?" diye sitem etmiş. Babası da kızını bağrına basıp, öpmüş.

Konya'nın Taşkent ilçesi Balcılar beldesindeki Balcılar Kasabası Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'ne ait Özel Boğaziçi Ortaöğretim Yurdu'nda, önceki sabaha karşı büyük bir patlama meydana gelmişti.

Gaz sızıntısı nedeniyle meydana gelen olayda, 2'si öğretmen 18 kişi hayatını kaybederken 27 öğrenci de yaralanmıştı. Patlamada yaşamını yitiren Sema, daha 11 yaşındaydı. Ailesiyle Mersin'de yaşıyordu. Ablası Zeynep (13) ile birlikte tatil için Balcılar'da oturan babaannesinin yanına geldi. Bir süre sonra kasabada edindiği yeni arkadaşlarıyla olmak için yurtta kalmaya başladı. Ablası da yanındaydı. Ancak, henüz üç gün olmamıştı ki feci patlamada hayatını kaybetti. Patlamadan yaralı olarak kurtarılan abla Zeynep, kardeşinin öldüğünü henüz bilmiyor.
Zaman

Kaynak:
Bu haber toplam 978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri