Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeryüzü milleti bir sofradaydı!

15.08.2010 23:15
Bâb-ı Âlem, her sene düzenlediği “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarlarının yedincisini İBB 1453 Topkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, yurt dışından ülkemize eğim görmek amacıyla gelen misafir öğrencilere yönelik hizmet vermek üzere 2004’ten bu yana çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilere eğitim ve rehberlik hizmeti veren derneğin, her sene düzenlediği “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı iftarların yedincisini 13 Ağustos 2010 Cuma günü İBB 1453 Topkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

500 misafirin ağırlandığı gecede toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir köşesinden yüzlerce öğrenci aynı masada iftarını açtı. İftar öncesi Bâb-ı Âlem’in faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım sinevizyonu gösterildi.

Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu gecenin sunuculuğunu Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Etiyopyalı Nasrettin Hojele yaptı. İftar vaktinin girmesiyle ve Endonezyalı Andika Rahman tarafından okunan ezanın akabinde misafirler iftarlarını açtılar. Program, Iraklı öğrenci Yaşar Kurşit’in Kuran-ı Kerim tilaveti ve akabinde Suriyeli Ahmet Ghannam’ın yaptığı yemek duasıyla başladı. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Başar yaptığı konuşmayla misafirleri selamladı.  Programda son olarak misafir öğrenciler adına Pakistanlı İmran Sıddık konuşma yaptı.
 

Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri