Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O hareket pahalıya patladı

12.11.2010 00:01
BAE'nin başkenti Abu Dabi'de Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve beraberindeki heyete sorumsuzca davranan iki yetkili görevden alındı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'yi ziyaretinde, havalimanında yaşanan protokol krizine neden olan iki havalimanı yetkilisi görevden alındı. Edinilen bilgiye göre, BAE İçişleri Bakanlığı, protokol krizine neden olan iki havalimanı yetkilisi ile ilişiğini kesti.

Davutoğlu ile beraberindeki heyet, birkaç gün önce Abu Dabi'ye gelişlerinde havalimanında korumalara ait silahlar ve telsizler nedeniyle ortaya çıkan kriz yüzünden iki saat beklemek durumunda kalmıştı. Krizi uyandırılarak öğrenen BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayid El Nahyan, Abu Dabi dışında kaldığı yerden hemen helikopterle gelerek, Bakan Davutoğlu'ndan özür dilemişti.

Şeyh Abdullah, yaşanan olaydan duydukları üzüntüyü dile getirerek, olayın yaşanmasına neden olanlara en sert cezaların verileceğini belirtmişti. BAE İçişleri Bakanlığı görevlileri de olay nedeniyle Bakan Davutoğlu ve beraberindeki heyetten özür dilemişti. AA

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri