Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Az daha ölüyorlardı

10.07.2009 09:29
Aileleri tarafından minibüsün içinde bırakılan 1.5 ve 6 yaşlarındaki iki kardeş, 40 dereceye varan sıcakta ölümden döndü.
Mersin'de 40 derece sıcak havada minibüste kilitli kalan 2 çocuğun hayatı otopark görevlisinin farketmesiyle kurtuldu.
Azar ailesi, 06 BM 3401 plakalı minibüsle kız istemek için dün Mersin'e gitti. Sürücü Osman Tarhan, ailenin diğer mensupları alışveriş yapmak üzere çarşı merkezinde gezerken minibüsle Mahmudiye Mahallesi'ndeki bir otoparka girdi. Osman Tarhan, yeğenleri Cihan Ertaş, Dilgeç (1.5) ve Kader Azar'ı (6) bagajını açtığı minibüste bırakarak otopark dışına çıktı. Cihan Ertaş'ın aracın dışına çıktığı sırada, diğer iki çocuk minibüste oynarken aracın bagaj kapağı kapandı. Bir süre sonra 40 dereceye kadar çıkan sıcaklığın etkisiyle bunalan çocuklar, ağlamaya başladı. Bu sırada bagaj kapağının kapalı olduğunu fark eden otopark görevlisi Nusret İstegün, minibüsün yanına geldiğinde ağlayan çocukları gördü.

OTOMATİK KİLİT DEVREYE GİRMİŞ

Otoparktakilerin yardımıyla minibüsün bir camını yerinden sökmeyi başaran İstegün, çocukları çıkardı. Daha sonra otoparka gelen dayı Osman Tarhan, minibüsün bagaj kapağını açık bıraktığını, Dilgeç ve Kader'in oynadığı sırada kapağın kapanması üzerine otomatik kilidin devreye girdiğini söyledi.
Bu haber toplam 1422 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri