Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu sefer BAĞDAT CADDESİNDE

15.06.2010 20:35
Kadıköy'de vatandaşları kene korkusu sardı. Bağdat Caddesi'ne yaklaşık 50 metre uzaklıkta bulunan 2 apartman çevresinde görülen keneler, vatandaşların korkulu rüyası oldu.

Kadıköy Erenköy'de vatandaşları kene korkusu sardı. Bağdat Caddesi'ne yaklaşık 50 metre uzaklıkta bulunan 2 apartman çevresinde görülen keneler, vatandaşların korkulu rüyası oldu.

Kış aylarında toprağın altında kuluçka dönemi geçiren keneler havaların ısınmasıyla birlikte yine vatandaşların kabusu oluyor. Kadıköy'ün en lüks semtlerinden olan Erenköy ve Suadiye çevresinde aniden beliren keneler vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Apartmanların bahçe ve duvarlarında bulunan keneler vatandaşlar tarafından toplanıyor. Binasının çevresinde çok sayıda kene dolaştığını söyleyen Ankara Radyosu eski spikerlerinden Rana Yıldırım, havaların ısınmasıyla kenelerin ortaya çıktığını söyledi. Yıldırım" Daha önce Bağdat Caddesi ve çevresinde kene yoktu. Şimdi biz ve komşularımız keneleri görüyoruz. Çok korkuyoruz. Acaba zehirli olabilirler mi? Belediyeye haber verdik. İlaçlama yapacaklar" dedi. Aynı mahallede oturan Halis Taşkın adlı esnaf ise Bağdat Caddesi gibi lüks bir yerde kenelerin dolaşmasına şaşırdığını belirtti. İlk defa kene gördüğünü belirten Taşkın,"Burası Bağdat Caddesi'nin göbeği. Burada kenelerin ne işi olur. Ama havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıktılar. Daha önce görmemiştik. Burada olmaları bana çok enteresan geldi. İnşallah bu yıl kene patlaması yaşamayız. Keneler şimdiden korkulu rüyamız haline geldi." diye konuştu.

Bu arada, keneleri tek tek toplayarak öldürmeye çalışan Seyit Torun, Kadıköy Belediyesi'ne haber vermelerine rağmen kimsenin ilgilenmediğini söyledi. Kendi imkanlarıyla ilaçlama yapacaklarını belirten Torun, kenelerin zehirli olup olmadıklarını bilmediklerini, bu yüzden çok tedirgin olduklarını bildirdi.

Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri