Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli, Erdoğan'a yüklendi...

04 Kasım 2008 / 11:06
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
Devlet Bahçeli son günelerde medyfan gelen olaylara dikkat çekerek hükümete yüklendi.

"Türkiye'yi bu hale getiren, teröröle mücadelede yetersiz, dış politikada başarısız AKP Hükümeti olmuştur" diyen Bahçeli şöyle devam etti: "Bugünkü bunalım sürecinde çıkılmasını ve gelceğe umutla bakılmasını daha da zor hale getirilmişitr."

Devlet Bahçeli'nin sözleri şöyle:

- Kutladığımız Cumhuriyet Bayramı etnik farklılıkları aşan, bin yıllık kardeşlik hukukunun hain bir suikastın hedefi haline getirdiği, tahriklerin çok tehlikeli boyutlar kazandığı, terörün siyaset sahnesine taşındığı, kaos ortamında idrak edilmiştir.

- Türkiye'nin getirildiği noktada karşımızdaki manzara, milli birliğin yaralanmasından iç huzur ve güvenliğe, ahlaki yozlaşmaya, siyaset kurumunun itibarından dış politikaya, işsizlik yolsuzluk ve yoksulluğun her alana yayılmasından, çürüme ve çöküş tablosudur.

- Ateşli imtihandan Türkiye'yi geçiren, ekonomi yönetiminde beceriksiz, dış politikada teslimiyetçi ve ilkesiz, siyasi kirlenme yolsuzluk ve soygunda pervasız AKP hükümeti olmuştur.

- Siyaset çözüm ve istikrar kurumu olmaktan çıkmıştır. Türkiye'de siyaset kurumu ağır bir belirsizliğe sürüklenmiştir. İtibarı yara alan siyaset, sorun ve sıkıntı üreten bir istikrarsızlık kaynağı haline gelmiştir.

- Siyasi ve ahlaki kirliliğin korkutucu boyutlarını ortaya koyan son yolsuzluk skandalları kamu vişcdanını derinden sarsmıştır.

- Siyasette gerginlikten beslenen zihniyet egemen olmuş, kısır çekişme ve polemikler siyasetin seviye kaybetmesine yol açmıştır.

- Her yönden hain tuzaklarla çevrilen, kuşatılan, kısır döngü içine hapsedilen Türkiye, siyasi ihtirasların gemlenemediği bir kaos ortamında, yeni krizlere gebe çok tehlikeli bir dönemin arifesine gelmiştir.

- Yerel seçinm öncesi bir danışıklı dövüş sürdürülüyor.

- Bölge belediyelerini kazanmak için başlayan yarış bölücülük ekseninde yapılıyor. Başbakan ve AKP'nin böyle bir zeminde, bölücülüğe hizmet olarak görülecek bir rekabetin tarafı olması, içten pazarlıklı tutumunu ortaya koymuş ve Türk milletinin AKP'nin gerçek hüviyetini tanımasını sağlamıştır.

- Silahların gölgesinde başlatılan seçim kampanyası bütün hızıyla devam etmektedir.

-Bölücülük üzerinden kirli bir siyaset yapan Başbakan'ın durumu bir iki yüzlülük örneğidir.

- Başbakan medyanlarda devam eden ihanete rağmen bu ağır sorunu basit bir belediyeciliğe indirgemiştir.

- Başbakan'ın yaptığı ziyeretlerde muhatap olduğu taşkınlıkları kabul etmemiz mümkün değildir.

- Başbakan'ın polis kordonu altında yaptığı toplantılarda bölücülerin sokakta yürüttüğü bu kampanya ülkemizin nasıl bir sinsi tuzağa düşürülmeye çalışıldığını göstermektedir.

- Devletin egemenlik kudretine uygun tedbir almak Başbakan'ın görevi.

- Başbakan tedbir almak yerine etnik kimlikleri okşamaya devam etti.

- Başbakan DTP'ye bir tafatan bölücü derken diğer taraftan silah bırkamaya aracı olmaya çağırmıştır. PKK'yı masaya çağırmıştır. Son dönemde AKP ve DTP arasında yaşanan gerilimin biçimiyle, Başbakan'ın siyasi bölücülüğe cesaret kazandıracak bazı beyanları, Türkiye için yeni bir senaryo çıkartılmaya çalışıldığını göstermiştir.

- Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ının 'barış isteniyorsa silahlar susmalıdır' demesi, ya lafının nereye gitmediğini bilmediğini ya da buna alt yapı hazırladığını gösterir.

- Silahlı başkaldırı eylemleri bugün Türkiye'yi tıpkı 89 önce olduğu bir karar aşamasına getirmektedir. Ancak bizi teselli eden Başbakan'ın kimlik arayışına, aziz milletimizin destek olmamalıdır.

- Vatan sevgisini ispat eden, sağduyu gösteren yöredeki vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyor, hepsini kucaklıyorum. Dileğimiz herkesin büyük Türk tarihinden bir ders çıkararak, gaflet içinde olanların bu yoluna son vermesidir.

- AKP'nin yönetiminde geçen 6 yıl boyunca yaşanan tehlikeli gelişmeler, bölücü tahrik için meydanlar boş bırakılmış bu zaafiyet hükümetin önüne artan şehitler olarak ortaya çıkmıştır. AKP ve Başbakan yıllardır ektiği rüzgarı şimdi fırtına olarak biçmektedir. AKP 6 yıllık zaafiyetinin bedelini mutlaka ödemeli.

- Hükümet aşiret reisleriyle ilişki kurulması girişimiyle dışarıdaki ilk adımı başlatmıştır. Ardından yerel yönetimin tanınması olacaktır.

- Cumhuriyetimiz kuruluş kutlamalarının yapıldığı gün Barzani ABD bakanlarınca kabul görmüş, bu konuda adım atmış olan hükümete sıcak mesaj verilmiştir. İçteki ayak ise terörün gölgesinde yapılan pazarlıklarla, ayrışmanın topluma benimsetileceği bir başlangıç olacaktır.

- İhanet cephesi bilmelidir ki, birliğine uzanan elleri mutlaka ama mutlaka kıracaktır. Anadolu tesadüfen kurulmuş bir vatan toprağı değildir.

Kaynak:
Bu haber toplam 2294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri