Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli A. Durak'a övgüler yağdırmıştı

19.03.2010 16:29
Başbakan Erdoğan, Aytaç Durak için 'su kaçağı vardı' diyerek Bahçeli'ye göndermede bulundu. 29 Mart'ta AKP'den MHP'ye geçen Durak için o dönem ortaya atılan iddialara Bahçeli iftira demiş, adayına övgüler yağdırmıştı.

Videoyu izlemek için tıklayın

Hakkındaki rüşvet iddialarından dolayı MHP’den istifa ettirilen Adana Büyükşehir Belediye Aytaç Durak için Başbakan Erdoğan “su kaçırıyordu o yüzden AK Parti’den aday gösterilmedi. CHP de kabul etmedi ama MHP aday gösterdi” dedi.

Erdoğan,  “Bunu bir defa sorsana, Ak Parti’nin bu adam belediye başkanıyken niye acaba aday yapmıyor? Acaba burada ne var?” sözleriyle de MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye göndermede bulundu.

"TEK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIYDI"

Hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddialarından dolayı Salı günü yapılan grup toplantısında partisinin 29 Mart'ta kazandığı 10 belediye arasındaki “tek büyükşehir belediye başkanı” nın istifa etmesini isteyen Devlet Bahçeli’nin 22 Mart 2009’da yapılan Adana mitinginde söyledikleri de gündeme geldi.

Seçimlere bir hafta kala gerçekleşen mitingde, AK Parti’nin yeniden aday göstermediği Aytaç Durak’ın, bütün, bilgi, birikim ve tecrübesiyle MHP’yi şereflendirdiğini belirten Devlet Bahçeli, Durak hakkında gündeme gelen benzer iddialar içinse, "iftirave "kara propaganda" diyor.

Daha önce Anavatan Partisi ve DYP’den belediye başkanı seçildikten sonra 28 Nisan 2004’de AK Parti’den girdiği seçimleri 4. Kez kazanan Aytaç Durak, 29 Mart 2009 seçimlerinden önce AK Parti tarafından yeniden aday gösterilmeyince MHP’ye katılmış ve AK Parti ile CHP’li adayların arasından küçük bir farkla sıyrılarak yeniden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.  

Bahçeli mitingde, “İnanıyorum ki bu seçimlerde hangi baskıyı yaparsanız, hangi engeli çıkarırsanız çıkarınız, Adana yiğitlerin ülkesidir, Adana yiğitlerin ilidir, baskıya dayanmaz, bir tokat atarsan 5 tokatla cevap verir. Onun için Aytaç Durak 5. defa Adana’da belediye başkanı olarak cevap vermelidir.” İfadelerini kullanıyor.

Devlet Bahçeli miting konuşmasındaki sözleri şöyle:

"MHP'Yİ ŞEREFLENDİRDİ"

Adana’da da çok değerli dava arkadaşlarımız, kardeşlerimiz belediye yönetimine taliptir. Ama Adana’da çok farklı bir gelişme daha vardır. 20 yıldan bu yana Adana’ya büyük hizmet sunan, Adana’da çağdaş gelişme dinamiklerini kuvvetlendirmiş, yeni Adana’yı inşa eden bir şahsiyet bütün birikimiyle, bütün tecrübesiyle, bütün aklıyla vücuduyla bir tercihte bulunarak Milliyetçi Hareketi şereflendirmiştir.

"AYTAÇ DURAK'LA YOLA DEVAM"

Şimdi Adana’da hizmette durak tanımamak için, Adana’da hizmette durmayı temin etmemek için bir tek yol kalıyor, kendilerinin sloganıyla söylüyorum; Adana yola devam ama Aytaç Durak’la yola devam…

"İFİTRA VE KARA PROPOGANDA"

Hangi iftirayı yaparlarsa yapsınlar, hangi engeli çıkartırlarsa çıkartsınlar, , hangi kara propagandayı yaparlarsa yapsınlar, Adana gerçeği görmüş, hizmetin durmasını istemiyor. Aytaç Durak’ın Milliyetçi hareket Patisi ile bütünleşerek Adana’yı, alayını kucaklaşacağına inanıyor.

"ALAYIYLA KUCAKLIYOR"

Adana’da kaynaşma, Adana’da bölünme, Adana’da kışkırtmanın yerine bütünleşme, kucaklaşma ve kaynaşmanın sağlanabilmesi için MHP her türlü fedakârlığı yaparak Adana’yı bütünüyle, alayıyla kucaklıyor.

"5 TOKATLA CEVAP VERİR"

Ve inanıyorum ki bu seçimlerde hangi baskıyı yaparsanız, hangi engeli çıkarırsanız çıkarınız, Adana yiğitlerin ülkesidir, Adana yiğitlerin ilidir, baskıya dayanmaz, bir tokat atarsan 5 tokatla cevap verir. Onun için Aytaç Durak 5. defa Adana’da belediye başkanı olarak cevap vermelidir.

Haber 7

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri