Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: AKP'nin 3'üncü katına dikkat edin

26.07.2010 07:01
MHP lideri Devlet Bahçeli'den ilginç iddia: AKP'nin 3. katına dikkat edin. Geleni aldatıyorlar. Gideni besliyorlar.

1980 öncesi devrimcilerle ülkücülerin inandıkları yollar uğruna öldüğünü söyleyen MHP lideri,Erdoğan'a “Devrimciler, ülkücüler idam sehpalarında can verirken sen ne yapıyordun” diye seslendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum çalışmalarını dün Düzce ve Sakarya'da sürdürdü. Düzenlenen toplantılarda konuşan Bahçeli referandumda neden hayır diyeceklerini anlatırken hükümete sert sözlerle yüklendi:

SEN NEREDEYDİN?

12 Eylül öncesinde devrimcilerle ülkücüler arasında inandıkları yollar uğruna önemli bir mücadele verilmiştir. Bu mücadele sırasında genç yaşlarda çok vatan evladı hayatını kaybetmiş ve şehit olmuştur. Bazıları vardı ki idam edilmiştir. Bu idam üzerinden kalkıp ülkücüleri iki de bir tahrik etmenin kime ne faydası var? Ülkücüleri bu kadar seviyordun da 8 yıllık iktidarında ülkücülerin burnundan kan akıtmaya utanmadın mı? Devrimciler, ülkücüler idam sehpalarında can verirken sen ne yapıyordun? İETT Spor'da mı top koşturuyordun?

ÜLKÜCÜ ÜRETİM MERKEZİ

AKP Genel Merkez binasının 3'üncü katında eski ülkücü üretim merkezi kuruldu. Geleni aldatıyorlar. Gideni besliyorlar. Ülkücü hareketi bölmeye çalışıyorlar. Ülkücü hareket bölünemez. Hele hele 'evet'çi 'hayır'cı diye ülke üzerinde oynanan bir oyunun figüranı olamaz. Onun için vazgeç bu sevdadan. Emeğini boşa harcama.

AYM YANDAŞ OLACAK

Ya AKP'yi yargıdan kurtaracaksınız, Anayasa Mahkemesini televizyonlar gibi yandaş hale getireceksiniz, yolsuzluğa, rüşvetin üzerine bir referandum bezi örtüp, üstünü kapatacaksınız, veyahut da 'hayır' diyecek ve AKP'den hesap sorulacak bir yol izini belirleteceksiniz. MHP olarak bir AKP anayasasına değil, Türk milletinin geleceğini belirleyecek yeni bir anayasada buluşmayı 'evet' oyu tercihinden çok daha önemli görüyoruz. Özellikle de AKP'den hesap sormak için bu yol izinin açılması lazım. Netice itibarıyla bir 'hayır' çıkarsa arkasındaki genel seçimlerde iktidar sarsılacak, AKP eriyecek ve bugün sorguladığı yargının önünde adalet içinde hesabı sorulacak.

HESAP SORACAĞIM

Şimdiden söylüyorum duyan duysun, duymayan duymasın, yandaş televizyon ister söylesin ister söylemesin; Cenab-ı Allah bir iktidar nasip ederse Yaşar Büyükanıt, Sayın Başbakan hesaptan kaçamayacaklar.

NEDEN ŞİMDİ

Şimdi kafamdaki soruların cevaplarını aramak istiyorum. Yüksek Askeri Şura 1 Ağustos ile 4 Ağustos arasında yapılacak. TSK mensupları çok daha iyi bilirler, bütün terfi ve atamalar Yüksek Askeri Şura sonrasında kendi yöntemleriyle belirlenir, yeni ordu kademeleri oluşur ve Türk milletine hizmet etmeye devam eder. Şimdi 'Balyoz' harekatı bahanesiyle Yüksek Askeri Şura'ya 1 hafta kala 100'ün üzerinde emekli ve muvazzaf subayları tutuklama kararı alınıyor. Tutuklama kararından sonra da mahkemelerinin 15 Aralık'ta yapılacağı söyleniyor. Aceleniz ne? Silahlı kuvvetler tutuklanacağız diye bu ülkeden mi kaçacak? Ordu komutanlığı, kolordu komutanlığı yapanlar var.

NE ÜZERİNDE ANLAŞTINIZ

Böyle bir davranış karşısında aklıma şu geliyor; eski Genelkurmay Başkanı ile Sayın Başbakan Dolmabahçe Sarayı'nda neyi konuştun? Ne üzerinde anlaştın, askeri hedefi, bir yönetim değişikliğiyle ilgili senaryoyu beraber mi çizdin? Askeriyede bir restorasyon mu düşünüyorsunuz onu mu planladınız.

ANLATACAKSINIZ

Buluşmanın halka anlatılması gerekir. Yaşar Büyükanıt ya siz anlatacaksınız veya Sayın Başbakan bir gün gelecek sen anlatmak mecburiyetinde kalacaksın. Belki de öyle bir gün gelecek ki ikiniz birden yargılanacaksınız. Bu neyin nesidir? Bu ülkenin her kurumunu ayaklar altına serip çiğnemenin kime ne faydası var.

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri