Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli hükümeti tehtid etti

07.11.2009 01:12
Bahçeli, kongrede huzursuzluk yaşanacağı yönünde emareler bulunduğunu ve bunun sorumluluğunun AKP hükümetinde olacağını söyledi. Bahçeli, 'böyle olursa AKP huzur bulamaz' dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Karanlık ilişkiler içindeki şahısların, kazançlarının kaynağını açıklayamayan kişilerin, yabancı ülkelerle ticaretin de üstünde özel ve kuşkulu bir yakınlaşma ve işbirliği geliştirenlerin, Milliyetçi Hareket Partisinde hangi seviyede olursa olsun asla yerlerinin olmayacağını" bildirdi.
Bahçeli, "Hükümet'in elindeki kamu gücünü kullanarak MHP Kurultayı'nın huzurunu bozmayı, partinin vakarına zarar vermeyi, mensuplarını tahrik etmeyi ve bu yolla siyasal kazanç sağlamayı planladığına dair güçlü emareler alındığını" açıkladı.

Bahçeli, partisinin "9. Olağan Büyük Kurultay sürecine dışarıdan müdahil olma niyetlerine" ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Kurultayın, Türkiye'nin çok ağır bunalımları yaşadığı ve milletin bekasının ağır tehditlere maruz kaldığı bir dönemde gerçekleştirileceğini kaydeden Bahçeli, toplantının "sancılı bir süreçte bulunan Türkiye için önemi ve değerinin ortada olduğunu" ifade etti.

"Başka başkentlerde kurgulanmış, yıkım ve çöküş getirecek senaryolarını uygulamakta ummadıkları bir tepki ve engelle karşılaşan mihrakların, partimizi etkisiz hale getirmek için her yol, tuzak ve yöntemi denemekten başka çarelerinin kalmadığı ortadadır" görüşünü dile getiren Bahçeli, "MHP'nin kongre sürecini önlemek, sabote etmek ve milliyetçi-ülkücü iradeyi etki altına almak gibi yürütülen bütün çabaların geride kalan süreçte boşa çıkartıldığını" kaydetti.

"Hükümet'in parti üzerindeki oyunlarının; fikri duruşu, yüksek karakteri ve ülküleri son derece sağlam olan delege yapısına sızmasına ve müdahil olmasına fırsat vermediğini" ileri süren Bahçeli, "Ardından, sözde Genel Başkan aday adayı olduklarını ilan eden bazı şahıslar üzerinden kongremizi baltalamak ve duruşumuzu bozmak için yeni oyunlar sergilenmek istenmiş ama bunlar da boşa çıkartılmıştır" iddiasında bulundu.

Kongrenin, "partinin kırk yıllık tarihindeki vakara uygun olarak ve demokratik kuralların içinde huzur ve esenlikle sonuçlanacağını" vurgulayan Bahçeli, bu konuda bütün hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.

"Bütün tedbirlerine rağmen, kongrede yaşanması muhtemel olumsuzlukların sorumluluğunun Adalet Ve Kalkınma Partisi Hükümeti'ne ve görevlendirdiği emniyet mensuplarına ait olacağı" görüşünü savunan Bahçeli, "Ve böylesi bir huzursuzluğun partimizin en büyük temsil ortamında gerçekleşmesi halinde Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti bunun sonuçlarına katlanacaktır. Hükümet'in desteği, himayesi ve zorlaması milliyetçi-ülkücü iradenin kabul edemeyeceği komplonun, kışkırtmanın veya tartışmanın yaşatılması halinde, bu tarihten itibaren AKP'nin yurt çapındaki hiçbir toplantısının huzur ve emniyet içerisinde yapılmasının güvencesi olmayacaktır" iddiasını dile getirdi.
 
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri