Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a: Edepsiz

30.11.2009 00:13
MHP lideri Devlet Bahçeli, kendisine ve partisine hakaret ettiğini savunduğu Başbakan Erdoğan"ı “edep ve hayadan nasibini almamış bir kişi” olarak nitelendirdi.
Partisinin İstanbul İl Teşkilatının, bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete yüklendi.

Hükümetin ülkeyi dipsiz ve karanlık bir kuyunun kenarına getirdiğini savunan Bahçeli, “Demokratikleşme parolasıyla başlattıkları ihanet yolu kapandıkça ve milli tepki çığ olup bu yolu kullanılmaz hale getirdikçe Başbakan Erdoğan küçülmekte, öfke patlaması yaşamakta, ağzından çıkanları kontrol etmekte zorlanmaktadır'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın "Demokratik Açılım" oturumu sırasında partisi ve kendisine hakaret ettiğini savunan Bahçeli, “Bizim için ne söylenmişse, öncelikle kötü söz sahibine misliyle ait olacaktır. Ve bu utanç duyulacak hakaretlerin de öncelikle şahsıma değil, dava arkadaşlarımıza ve aziz milletimize yapıldığını ve böyle kabul ettiğimizi açıklıkla beyan ediyorum” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın aynaya bakmamızı önermesi ve lügatinde küfür olmadığını söylemesi, üstelik seviye hatırlatması yapan sözleri bayram günü, kara bir leke gibi Başbakan'ın alnına yapışmıştır'' diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi:

“Sayın Başbakan, siz baktığınız zaman aynada neyi görüyorsunuz? Başına çuval geçirilen Mehmetçiği mi? Şehitlere 'kelle', katile 'sayın' diyen gayri milli bir suratı mı?

Yoksa meşruiyetini Washington'da, Brüksel'de arayan, küresel güçlerin bölgesel taşeronunu mu? Veya çiftçimize 'ananı da al git' diyen kaba yüz ifadesini mi? Ya da küfürbaz ve ağzı bozuk bir kişiyi mi?

Siz artık bir zaman kaybısınız ve sizinle geçen her gün heba olmuş zaman olarak hafızalardan silinmeyecektir. Ve tarih Başbakan Erdoğan'ı, ağzı bozuk, edep ve hayadan nasibini almamış, vaatten başka hiçbir şey bilmeyen, beceriksiz bir kişi olarak yazacaktır.”
Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri