Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli noktayı koydu

29.06.2010 13:15
Başbakanın, "terörle mücadele için önyargılı değilim, herkesle görüşebilirim" şeklindeki açıklamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den olumlu cevap gelmedi.
Bahçeli, yararlı olacağını düşünmediği için Başbakan ile görüşmeyi düşünmediğini savundu. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yapacağı bir liderler zirvesine ise katılacağını kaydetti.

TBMM'de partisinin haftalık grup konuşmasını yapan Bahçeli, çıkışta gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, "Sayın Başbakan, herkesle görüşebileceğini söyledi. Böyle bir görüşme olabilir mi?" sorusu üzerine, "Sayın Başbakanın samimiyet ve güvenirlilik katsayısı çok düşmüştür. Bu sebepten dolayı kendileri ile yapılan görüşmeler sonrasında nasıl bir yalan ve iftira ile karşı karıya kalacağımız belli değil. Bu sebepten dolayı böyle bir görüşmeyi kabul etmeyi düşünmüyoruz." cevabını verdi.

Bahçeli, siyasi partilerin genel başkanlarının birbirleriyle görüşmeleri yerine liderlerin, Cumhurbaşkanının yapağı bir toplantıda bir araya gelmelerinin daha yararlı olacağını ifade ederek, şunları söyledi: "Ancak tavsiyem şudur, Sayın Cumhurbaşkanı bu tür toplantıları yapmalıdır. Liderleri Sayın Cumhurbaşkanı davet etmelidir. İster tek görüşmelidir, isterse de grup halinde görüşmelidir. Ancak Başbakanın görüşmesi ile bir sonuç alınacağı kanaatinde değilim. Görev Cumhurbaşkanında olmalıdır. Cumhurbaşkanı, daha soğukkanlı, daha değerli analizci yaklaşımları ile son günlerde dikkat çekmektedir. Bu bakımdan böyle bir toplantıyı Sayın Cumhurbaşkanının yapmasında kanaatimce yarar vardır." cihan
Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri