Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli, iktidara yüklendi

07.12.2010 12:36
MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti iktidarına yüklendi. Bahçeli, riya ve yalana dayalı AK Parti politikalarının artık halktan karşılık bulmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin haftalık grup konuşmasında Osmaniye, Hatay ve Adana illerine yaptığı üç günlük ziyareti anlattı. Gittikleri yerlerde AK Parti'nin ülkeyi yönetemediğine şahit olduklarını iddia eden Bahçeli, şunları aktardı: "Temelsiz ve içi boş vaatlerde çözümü sürekli ertelenen problemler, milletimizin kızgınlıklarını artırmış ve öfke duygularını kabartmıştır. Nitekim AKP'nin sekiz yıllık iktidarı sonucunda hakkını teslim ve takdir edeceğimiz bir gelişmeye, zenginleşmeye ve refah artışına, gittiğimiz yerlerde maalesef tesadüf edilmemiştir. Anlaşılan AKP'nin istismardan ve mağduriyetten güç alan siyasi duruşu çatırdatmaya yüz tutmuş ve milletimizi, bu zihniyetle arasına mesafe koymaya başlamıştır. Gelişmeler bize iktidarın yorulduğunu, heyecanını ve dermanını tükettiğini kanıtlamaktadır. AKP'nin yapacakları bitmiş, ufku kararmış ve bir kısır döngüye hapsolmuş durumdadır."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze'de ateşi söndürmeye gücü yetmeyince can havliyle İsrail'in Hayfa kentindeki yangını söndürmeye koştuğunu söyleyen Bahçeli, ''Gazze'de körüklenen ateşi dindirmeye gücü yetmeyen Başbakan, ters köşeye yatacağını anlayınca Hayfa'daki yangını söndürmek için adeta seferber olmuştur." eleştirisinde bulundu.

Partisinin Wikileaks belgelerine ilişkin görüşlerini de açıklayan Bahçeli, ''Fırsatı ganimete çevirecek halimiz yok. Biz bunlara itibar etmeyiz. Başbakan bunu hala anlamadı. Erdoğan'ın ve yakın arkadaşlarının zor durumlarından faydalanacak kadar siyasi terbiyeden yoksun değiliz.'' dedi.

İstanbul'da öğrencilere polisin müdahalesini de eleştiren Bahçeli, ''Coplanan ve yerlerde süründürülen öğrenciler, haklarını aramaktan başka kaygısı olmayan kişilerdir.'' şeklinde konuştu.

CİHAN

 

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri