Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'a sert eleştiriler

01.06.2010 11:32
Bahçeli: "İsrail yardım gemilerimizi vururken, Başbakan Erdoğan Medeniyetler İttifakı'nın esşabaşkanı olarak Brezilya'da caka satmaktadır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada dün İsrail ve İskenderun'da yaşanan olaylara atıf yaparak Başbakan Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. İşte Bahçeli'nin konuşmasından bazı satırlar:

Türkiye hükümetin çaresiz ve çapsız politikaları sonucu yakın dönemin en ağır bunalımlarını derinden yaşamaya başlamıştır. Hayatın her alanında milletimizin karşısına çıkan felaketler, saldırılar zulüm tahammül edilemez boyuta ulaşmıştır.

Yaptığımız bütün uyarı ve ön görüler birer birer çıkmaya başlamış, ülkemiz ekonomik kültürel sosyal bir felaketin eşiğine gelmiştir.

Tamamen göz boyamaya ve rezaletleri sineye çekmeye dayalı ilkel seviyesiz bir siyasetin 7,5 yılın sonunda geldiği ve Türkiye'yi getirdiği uçurumun kenarı burasıdır.

En alçakça saldırılar karşısında hükümet tam bir bozgun hali yaşamaktadır. Daha da önemlisi tehlikelisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Başbakan'ın bu bozgunun sonucu değil, gerekçesidir nedenidir kaynağıdır.

İsrail yardım gemilerimizi vururken, Başbakan Erdoğan Medeniyetler İttifakı'nın esşabaşkanı olarak Brezilya'da caka satmaktadır. Aklı ve vicdanı olanlara soruyorum, eş başkanı olarak taşeronluk yaptığınız medeniyet hangisidir? Bu yola nasılg irdiniz? Eli kanlı PKK ve Barzani, Mehmetçiklerimize saldırıları artmıştır. Bunlar yaşanırken, Başbakan eş başkan olmaktan iftihar etmektedir.

İSRAİL'İN SALDIRISI İNFİAL UYANDIRDI

İsrail askeri güçlerinin sivil gemilerimizi hedef alan hunhar saldırıları bütün yurtta haklı infial uyandırmıştır. İnsani amaçlarla yürütülen bir yardım faaliyetinin katliama varan tepkiyle sonuçlandırılmış olması Türk Milleti tarafından asla kabul edilemeyecek olan bir saldırganlıktır.

İsrail'in Gazze'li kardeşlerine yardım götüren yardım kuruluşlarına yaptığı saldırı tamamen Türk milletine yapılmıştır. İsrail, Filistinlilere reva gördüğü zulme bu kez Türkiye'yi de dahil etmiştir. Bu katliam sıradan mesajlarla geçiştirilerek, büyükelçilerin birkaç günlüğüne geri çekilmesiyle, ucuz siyaset kabadayılıklarla çözülemeyecek kadar ciddidir. İsrail ordusunun saldırısı direk Türkiye milletine yapılmıştır.

Hiçbir gerekçe bu olayı örtmeyecek, Türk milleti bunu hesap hanesine mutlaka yazacaktır. Hükümet suskun aciz ve çaresizdir. Milletimiz, 'sonuçlarına katlanırsınız' ifadesinin, Başbakan'ın 'yetti artık' sözünün gerçek karşılığını görmek istemektedir. Bugün söylenenler yarın unutulmasın.

Türk devleti, tarihi bir yanılgıyı düşenlere gereken dersi vermelidir. Türkiye'nin sokaklarda taşkınlık yaparak bulacağı bir çözüm yoktur. Konu bu aşamadan sonra siyasetin üstünde milli bir konudur.

Barzani'yle el sıkışanlar, PKK'yla masaya oturup teröristi dağa çıkmış masum olarak görenler, şiirler okuyup teröristlerin arkasından gözyaşı dökenler, şehide kelle deyip şahadeti sorgulatanlar, terörü bürokrat atayarak bitireceğini sananlar sonunda PKK'ya teslim olmuşlardır.

 

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri