Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli Neyin Peşinde?

28.11.2009 18:00
MHP Lİderi Bahçeli: Sayın Başbakan'ın elimizden kaçması mümkün değil.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Meclis'te sarf ettiği iddia ettiği sözlerle ilgili kendilerinin inceleme yaptığını belirterek, "Söyledikleri bizce malumdur. İnşallah bunun bir ceza davasıyla karşılığını verecektir. Sayın Başbakan'ın elimizden kaçması mümkün değil." dedi.

Bahçeli, parti genel merkezinde partilerle bayramlaşma töreni öncesinde basın mensuplarının soruların cevapladı. Bahçeli, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM Genel Kurulu'nda kendisine sarf ettiği iddia edilen sözlerle ilgili ne zaman dava açacağı yönündeki bir soruya şu cevabı verdi: "Sayın Başbakan'ın, 13 Kasım'da MHP'yi temsilen yapmış olduğu konuşma sırasında bir şeyler mırıldandığı daha sonraki tespitlerle doğrulanmıştı, ancak neler söylediğinin dudak okunmasıyla uzmanlar tarafından netleştirilmesinde yarar var.

Sayın Başbakan, her bayramda, her cuma çıkışında o günün manasıyla çelişen, iftiralar yüklü, yalanlarla dolu açıklamalarda bulunmaktadır. Bu cuma günü bayramın da birinci günü olduğu bir dönemde yine bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bunlardan tek bir cümle doğrudur, o da 'Bahçeli ve ekibi niyet okumada oldukça kabiliyetliler' cümlesidir. Gerçekten bu cümle doğrudur. MHP kimin hangi niyette olduğunu yüksek önsezisiyle fark ediyor ve milleti de bu manada uyarıyor. Sayın Başbakan'ın niyetinin ne olduğu çok açıktır, Türkiye'yi 36'ya bölmektir, alt kimliklerle bir etnik çatışmayı sürdürmektir. Partisi artık AK Parti olmaktan çıkmıştır, artık partisi bölen bir parti haline gelmiştir. Burası doğrudur ancak hayatında hiç küfür etmediğini, küfür etmeyi sevmediğini ve böyle bir seviyeye düşmeyeceğini de söyleyen Sayın Başbakan'ın, devletin tüm yetkilerini kullanarak, dudak okuma uzmanlarından bir heyet oluşturarak, 'ben orada acaba ağzımdan neleri kaçırdım, hangi ruh halinde neleri söyledim' diye bir inceleme yapmasında yarar vardır. Söyledikleri bizce malumdur. İnşallah bunun bir ceza davasıyla karşılığını verecektir. Sayın Başbakan'ın elimizden kaçması mümkün değil."

 

SORU SORAN MUHABİRİN GAZETESİNE TAVSİYEDE BULUNDU

Zaman Gazetesi Muhabiri'nin "Kafes Operasyonu kapsamında üç subay tutuklandı. Bir de Danıştay'ın katsayı kararı var. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise Bahçeli şöyle cevap verdi: "İki konuda da görüşlerimiz çok nettir. Bunu sürekli tartışmanın Türkiye'ye sağlayacağı bir fayda yoktur. Konu yargıya intikal etmiştir. Özellikle basın mensupları da yargının bu çalışmalarını sabırla beklesinler. Yargının kararları daha netleşmeden yorum yapma alışkanlığından da vazgeçsinler. Özellikle de sizin gazete buna dikkat etsin diye tavsiye ederim."

"Türkiye gündeminde domuz gribi var. Binlerce kişiyle tokalaşıyorsunuz. Bir önlem aldınız mı?" sorusuna ise Bahçeli, "Hiçbir önlemimiz yok. Domuz gribinin olduğuna da inanmıyoruz. Her şey Cenab-ı Allah'ın takdiridir" şeklinde cevap verdi.

"Hükümet bayram mesajlarında Türk bayrağını da kullanıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklinde sorunu Bahçeli, "Bir bölen için çok hayırlı bir adım olarak görüyorum" şeklinde cevapladı. Bahçeli, Ramazan Bayramı'nın kutlandığı 20 Eylül 2009'dan bugüne kadar 69 gün geçtiğini, bu süreç içinde birçok siyasi kurum, devlet yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının bayramlaşma mesajı yayımladıklarını ifade eden Bahçeli, bu mesajların karşılaştırılarak gündeme taşınmasını istedi.  

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri