Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Teslimiyet Tablosu!

08.12.2009 11:26
Bahçeli, hükümeti açılım politikalarının sonuçları konusunda uyardıklarını belirterek çok sert açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında çok sert konuştu.

Demokratik açılım çalışmalarına yönelik eleştirilerde bulunan Bahçeli, "Terör örgütü taleplerinin de ötesinde zemin ve itibar kazanarak, bölünme dinamikleri harekete geçirilmiştir. Etnik kimliklerin vatandaşlığın yerine geçirilmeye çalışılmasıyla etnik teröre siyaset yolu açılmıştır. PKK'nın siyasi emellerini meşru gören anlayış hakim olmuştur. Emsali görülmemiş alçalma hali geride kalan ayların hükümet açısından özeti olmuştur. Erdoğan'ın kusurlu algısı, kapanmaya yüz tutmuş yaraları yeniden kanatmıştır" dedi.
BİZ DEMİŞTİK- "Sürekli tazelenen makyajların gerçekleri saklamaya yetmeyeceği, şehitlerle katillerin aynrı çerçeveye sokulmak istenmesinin milletimizde öfkeye neden olacağını muhataplarımıza iletmiştik" diyen Bahçeli, "Bununla ilgili belgeleri sunduk. Yıkımda ısrarlı olunması halinde süslü ambalajlarla tanıtılar zehir şişesinin bir kez açılması durumunda bunun yaralarının telafisinin olmayacağını, yapılan istismarların er geç ortaya çıkacağını açıklamıştık" diye konuştu.
TESLİMİYET TABLOSU- Bahçeli konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "PKK kuryelerinin bir aydır meydan meydan gezdirildiğini, PKK uzantılarının tarhik ve tahriplerinin 10 gündür sürdüğü, otobüslerin, dükkanların, banka şubelerinin tahrip edildiği, kepenklerin indirildiği, ihanet sloganlarının açıkça atıldığı, al bayrağımıza açıkça saldırıldığı, olayların gündüz saatlerinde başlayıp gece yarılarına kadar sürdüğü, Başbakan'ın oturduğu yerden olan biteni seyrettiği teslimiyet tablosudur. Bize şuraya gidemiyorsunuz diyorlar, biz de soruyoruz, devletin gücü nerededir. Neden suskundur? Erdoğan sinmiştir ve ortalarda görünmemektedir. İçişleri Bakanı'nın kararlıyız açıklaması ise gerçekte hiç bir anlam ifade etmemektedir. AKP'nin PKK açılımına 1 Ağustos'taki toplantı ile emniyet teşkilatımız alet edilmiştir." 
BÖLME PROJESİ-"İyi şeyler olacak dendi ama olmadı, Kandil kadrolarına şehir kadroları eklenmiştir" diyen Bahçeli, " Şehitler gelmeye devam etmiştir. 2009 yılındaki rezaletlerin üstünü örtmeye yetmeyecektir söylenenler. Son olaylar karşısında foyaları ortaya çıkmıştır. Önce Kandil kadrolarının Habur'dan törenle giriş yapmaları, alçakça istismarlar, İmralı canisi ile hükümet arasındaki kanlı barutlu taşlı sopalı pazarlıklar Erdoğan hükümetinin maskesini düşünmüştür. Barış ve huzurla hiç bir alakası olmadığı ortaya çıktı. Erdoğan hükümeti bölme projelerini İmralı, Kandil ve Barzani'nin desteği ile gerçekleştirmek için çıktığı yolda suçüstü yakalanmıştır" şeklinde konuştu. 

BAŞBAKAN EVİNE DÖN-Bahçeli, Meclis’deki grup toplantısının ardından gazetecilerin Reşadiye’deki terörist saldırıda 7 askerin şehit verilmesine ilişkin olarakda, ‘’Başbakan hemen yurtdışı gezisini bırakarak ülkeye dönmelidir’’ açıklamasını yaptı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri