Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli vatan haini ilan etti

14 Ekim 2008 / 12:12
Bahçeli bu kez ağır konuştu ve AK Partili bir milletvekilini neredeyse hain ilan etti! İşte Bahçeli'nin tozu yüksek sözleri;

"Ağzı olan konuşuyor" kavgasında son söz, MHP lideri Bahçeli'den! Bahçeli uzun bir aradan sonra ilk kez bu kadar sert ve açık konuştu.

Grup toplantısında önce, terör konusundaki söylemlerinden dolayı Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, tozu yüksek bu eleştirilerin ardından da Meclis'teki bir milletvekilini neredeyse PKK'nın destekçisi olarak ilan etti.

Başbakan Erdoğan'ın terör konusunda MHP'nin "tampon bölge" uygulamasıyla ilgili "ağzı olan konuşuyor" eleştirisi Bahçeli'nin pimini çekti. Grup toplantısında hükümete ardarda ağır eleştirilen yönelten Bahçeli'nin hedefindeki isim ise AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün oldu.

Ergun'ün tezkere konuşmasındaki sözlerini değerlendiren Bahçeli, bu sözlerin ardındaki isimleri "vatana ihanetle" suçladı.

İşte Bahçeli'nin gnuptaki o konuşması;

 
 

İşte Bahçeli'yi çileden çıkaran AK Parti
Milletvekili Nihat Ergün'ün Tezkere'deki
o konuşması;

 ''Bugün ulus devleti ve üniter devleti
korumak adına, insanlarımızın etnik
alt kimliklerinin inkar edilip, görmezden
gelindiği, ana dillerinin konuşulmasının
ve öğrenilmesinin, şarkıların, türkülerin
söylenmesinin, kendi dilinde televizyon
seyretmenin, gazete okumanın,
çocuğuna özgürce isim koymanın
yasaklandığı bir Türkiye de değiliz.
Bu tür yasakların ulus devleti, üniter
devleti, milletin ve devletin
bütünlüğünü tehdit ettiğini biliyoruz.
 
(...)GAP ve DAP projelerinin
hızlandırılması, KÖYDES, BELDES
projelerinin hayata geçirilmesi
Doğu ve Güneydoğu Anadolu da
toplumun yüzünü yeniden kendi
devletine ve Türkiye'nin normal
siyasetine çevirmesine yol açmıştır.
Terör örgütü ve yandaşlarını en çok
rahatsız eden de budur. Bütün
bunları görmek ve anlamak için
Gavur Dağı'ndan ve Sivas'tan
öteye gitmek, oralarda da siyase
t yapmak lazım.
Oraların da
Türkiye olduğunu idrak etmek lazım.''

Bahçeli'ye göre en büyük alçaklık:
Bu ülkenin bir karış toprağı verilemez. Biz bu ülkeyi bir ve bütün olarak korumaya yemin ettik. Bu vatana duyduğumuz bağlılığı her zaman vurguladık. Verilecek toprağımızın vazgeçilecek vatandaşımızın olmadığını her zaman söylüyoruz, söyledik. Böyle bir konuda en küçük ima bile vatana ihanetle eşdeğer bir alçaklıktır.

AK Parti ve PKK'nın haritası: Gavur Dağı'ndan öteye geçmek lazım gibi ifadeler kullanan AKP'li vekilin terör propagandalarını nereye vardığını göstermesi açısından önemlidir. Bu zatın zırvaları milletimiz için kabul edemeyeceği bir geleceğin işaretidir. AKP içinde bölücü terör örgütü propagandası yapanlar var. Bunlar Barzani'nin PKK'nın Türkiye'yi görmek istediği sınırlardır.

Bu zihniyet PKK ile aynı: Böylesine bölücü bir zihniyet en az PKK kadar alçak ve tehlikelidir. Sayın milletvekili bu haritayı işaret etmektedir. (Bahçeli kürsüden bölücü harita gösterdi) Kabul etmek mümkün değil. Gavur Dağı bura, Sivas bura... Bu ifadeler bunu kastedmektedir. AKP ile PKK'nın vizyonları arasında tam bir uyum var. Bir AKP milletvekili topraklardan vazgeçmeyi önerdi. Bu noktada Sayın Başbakan'a sormak istiyorum.

Bunların hesabı sorulacaktır. Şimdi değil ise yarın mutlaka. MHP olarak 1000 yıllık kardeşlik hukukunun bozulmasına asla müsade etmeyiz. Bu noktada her türlü fedakarlığı yapıyoruz. işbirlikçilere cevabımız. Tekirdağ'da bizim, Siirt'te... Artvin'de bizim Denizli'de... Biz yüce Türk milletiyiz.

Kaynak:
Bu haber toplam 1412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri