Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli ve Kaplan'ın 'Dağ' daveti

09 Haziran 2008 / 21:06
Meclis'teki sigara yasağı MHP ile DTP'yi yakınlaştırdı. İki partinin buluşma noktası ise "dağlar" oldu. Biri Kato'ya davet etti, diğeri 'Erciyes' dedi. Diyaloglar bununla sınırlı değildi.
Muhalefet kulisinin bahçesinde sigara molası veren DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın yanına, bir süre sonra 6 MHP'li vekil geldi. Kaplan sohbetin akışı içinde MHP milletvekillerini Şırnak'ın Kato Dağı'ndaki koyun kırpma şenliklerine davet etti.

Bu jeste karşılık gecikmedi, MHP'li Kemalettin Nalcı da "Siz de Erciyes şenliklere gelin" dedi. Nalcı, "Önce size bozkurt işareti yaptıracağız. Sonra ocakta çay ısmarlayacağız. Ama ülkü ocağında" diye espri yapınca, Kaplan da kurt işareti yapmaya çalıştı ama zorlandı. "Elimiz 2 yapmaya alışmış 3'te zorlanıyor" diyen Kaplan'ı MHP'liler şaka yollu uyardı: Böyle yakalanmayın zor durumda kalırsınız!

MHP'liler ise ellerini zafer işaretine alıştırdı

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis bahçesinde sigara molası verdi. Aynı dakikalarda, MHP'li 6 milletvekili de aynı bankların etrafında yerini aldı. Uzun yıllardır birbirini sert bir dille eleştiren iki partinin vekilleri arasında şu sohbet geçti:


MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı: (Sigarasını yaktıktan sonra) Hasip Bey, 18 yıldır Tekirdağ'da yaşıyorum ve oradan milletvekili oldum. Sizin Hanım da Trakyalı. Yani hemşeriyiz. Senin için MHP'de açık kapı bırakıyoruz. Bize gel.


Hasip Kaplan: (Gülerek) Bu hiç de kolay değil, Çünkü bizim elimiz 2 yapmaya alışmış. 3 yapmayı beceremeyiz!


Nalcı: Olsun olsun biz sana öğretiriz.


İMRALI DA GÖRMÜŞ, HİÇ KAYGIM YOK

Kaplan: Sayın Bahçeli ile Meclis'te sıcak diyaloğumuz oldu. Bu fotoğrafları herkes gördü. Hatta İmralı da görmüş. O nedenle hiç kaygım yok.


Nalcı: Biz seni ocağa da götürürüz. Çay ocağına değil tabii ki ülkü ocağına.


Kaplan eliyle bozkurt işareti yapmaya çalıştı, ancak epeyce zorlandı. Bunu da, "Ne yapalım ömrümüz zafer işareti yapmakla geçmiş. Buna alışmak kolay değil yani!" diye açıkladı. Aynı dakikalarda zafer işareti provası yapan MHP milletvekilleri, 'Hangisi daha kolay yapılıyor?' diye sordu.

Takvim/Sabah
Kaynak:
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri