Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den aday adayı kriterleri

04 Kasım 2008 / 05:12
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yayımladığı genelge ile partisinin yerel seçim sürecini başlattı. İl ve ilçe teşkilatlarına yollanan bildiride neler var?
Bahçeli'nin sıraladığı kriterler arasında "namuslu, ahlaklı, dürüst, hizmeti ilke edinme" gibi özellikler var. Bahçeli, il ve ilçe teşkilatlarına gönderdiği genelgede yarışın demokratik bir süreç olması temennisini iletti.

FAZİLETLİ VE AHLAKLI

Yerel seçimlerle birlikte, toplumun iktidara bir ihtar vereceğini belirten Bahçeli, namuslu, faziletli, ahlaklı ve dürüst hizmeti ilke edinen adaylar ve kadrolarla yola çıkarak barışa ulaşacaklarını kaydetti.

Aday adaylarının partide oluşturulan "Ön Değerlendirme Komisyonu" tarafından değerlendirileceğini belirten Bahçeli'nin genelgesine göre MHP'nin izleyeceği süreç şöyle:

MHP'den, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği için aday adayı olmak isteyenler; ilçe ve belde merkezleri için ilçe başkanlıklarına, büyük şehre bağlı alt kademe belediyeleri için merkez ilçe başkanlıklarına, il merkezleri ve büyükşehir belediye başkanlıkları için il başkanlıklarına, 14 Kasım 2008 Cuma günü saat 17.00'ye kadar başvuracak.

İlçe ve merkez ilçe başkanlıkları, başvuruları 16 Kasım 2008 Pazar günü saat 17.00'ye kadar il başkanlıklarına ulaştıracak. n İl yönetim kurulları ilçe ve büyük şehirlerde merkez ilçelerden gelen aday adayları listelerini 21 Kasım 17.00'ye kadar Genel Merkez'e ulaştıracak. nÖn Değerlendirme Komisyonu'na başvuranlar, talip olunan hizmet için yeterliliği, siyasi partiler ve seçim kanunları ile parti tüzüğü ve diğer mevzuat çerçevesinde, MHP'nin ilke ve hedefleri ile uyumu, temsil kabiliyeti, yerel sorun ve çözümlerine ilişkin projeleri, eğitim durumu, mesleki deneyimi ve diğer objektif kriterlere göre, gerektiğinde mülakatla değerlendirilecek. - sabah
Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri