Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Babacan ve Erdoğan'a tepki

03 Haziran 2008 / 12:34
Devlet Bahçeli, Ali Babacan'ın AB'deki açıklamasına sert bir tepki verdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada, Dışişleri Bakanı Babacan ve Başbakan Erdoğan'ı hedef aldı.

Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Müslüman vatandaşların da sorunları var" diyen Babacan'ı sert bir şekilde eleştirdi.

Bahçeli, Babacan'a eleştirilerini yönelterek "Dışişleri Bakanı'nın Avrupa Birliği komiserleri önünde hesap verirken, Türkiye'de Müslüman çoğunluğun da dini özgürlük bakımından sorunlar yaşandığını iddia etmesi, manevi değerlerimizin AKP tarafından siyaset piyasasına yeniden sürüldüğünü gösteren çok hazin bir gelişme olmuştur" dedi.

Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Babacan'a sahip çıkmasını da eleştirdi. Bahçeli, "Dışişleri Bakanı'nın bu hezeyanına Başbakan Erdoğan'ın hemen destek vererek sahip çıkması ve bu sorunlar hakkında Diyanet İşleri Başkanlığını adres göstermesi, AKP'nin inançlar üzerinden siyaset yapma alışkanlığının tedavi kabul etmez bir marazi hastalık halini aldığının ikrarı ve delilidir" diye konuştu.

KÜRTÇE YAYINA TEPKİ

MHP Genel Başkanı Bahçeli, hükümetin anadilde yayın yapan kanal için karar çıkarmasına da karşı çıktı.

Bahçeli, "Erdoğan düzenlemeye gerek duymadan 24 saat anadilde yayın yapılacağını Diyarbakır'da açıklamıştır. Bu başbakanın dağ kadrolarına yaptığı bir jesttir" şeklinde ifadeler kullandı.

Erdoğan'ın bu adımını farklı bir şekilde yorumlayan Bahçeli şöyle konuştu: "Türkçe'den başka dillerde TRT'den yapılacak yayın anlayışı dağ kadrosunun baskısına teslimiyettir. Verilen tavizler burada son bulmayacak önümüzdeki dönemde anadilde eğitim isteğiyle devam edecektir. AKP'nin sözde açılımı sonunda Türkçemiz anadil olmaktan çıkarılıp yerel dil olmaya başlayacak ve bir mayın gibi milletimizin kucağına bırakılacaktır. Üstelik bu sözde tedbirin, terörü önleyeceğini düşünmek ise, yıllardan beri ülkeyi yöneten zihniyetin, hala PKK ve uzantılarının neyi istediklerini, ne için teröre başvurduklarını anlamamış olduğunu da ortaya çıkarmıştır. Sözde "barışı sağlama ve şiddeti durdurma" adına yürütülen kirli kampanyalarla milletimizi etnik çatışma ve bölünmeye götürecek yolun, siyasi basamakları bu şekilde birer birer döşenmektedir"

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri