Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den 'bölünme' uyarısı

30.07.2009 16:55
MHP lideri Bahçeli, Hükümetin "Kürt açılımı"nı sert bir üslupla eleştirdi, Erdoğan'ı resmen 'hainlikle' suçladı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükümetin "Kürt açılımı"nı sert bir üslupla eleştirdi, "Türkiye'nin milli varlığını hedef alan etnik bölücülük gündemi AKP Hükümeti eliyle adım adım ilerlemektedir. Terörle mücadele iradesi olmayan Başbakan, bölücü taleplerin taşeronluğunu yaparak teröre teslim olma hazırlığındadır" dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, açılım ambalajı içinde pazarlanmaya çalışılanın ayrıştırma ve bölünme projesi olduğunu savundu, şunları kaydetti:
"Bu açılımın amacı terör örgütü PKK'nın stratejisine uygun olarak etnik bölücülüğe siyasi ve hukuki meşruiyet kazandırmaktır.

İmralı canisinin bu süreçteki rolü, siyasi kuryelerle sürdürülen pazarlıklar ve Barzani üzerinden terör örgütüyle kurulan temaslar önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmelerle açıklığa kavuşacak ve daha iyi anlaşılacaktır.

İçişleri Bakanı'nın dün yaptığı açıklama, PKK'nın taleplerinin kısa, orta ve uzun vadeye yayılarak aşamalı olarak karşılanacağını göstermektedir. Amaç, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli devlet niteliğini ve üniter siyasi yapısını tasfiye süreci başlatılmasıdır."

"BÖLÜNEREK DEMOKRATİKLEŞİLMEZ"

Bölünerek demokratikleşen bir devletin tarihte görülmediğini ifade eden Bahçeli, "Kılavuzu Öcalan, taşeronu Erdoğan olan PKK patentli bu bölünme projesinin Türkiye'nin hayrına olmadığı açıktır. Etnik temelde ayrıştırma kaçınılmaz olarak çatışmayı davet edecek, bu da bölünme ve parçalanmayı beraberinde getirecektir" açıklamasında bulundu.

Bahçeli, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:
"Bu teslimiyet projesinin toplumsal vicdanda karşılığı ve desteği bulunmamaktadır. Türk milletinin bu konuda ne düşündüğünü Başbakan çok yakında görecektir.
Türk milletinin sabrıyla oynamanın çok ağır sonuçları olacağı ve kendisinde hangi gücü vehmederse etsin, hiç kimsenin bunun altından kalkamayacağı unutulmamalıdır
Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri