Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Kapatılacak İması

17 Haziran 2008 / 11:03
MHP Grubu'nda konuşan Bahçeli, AK Parti'nin kapatılacağı yönündeki görüşün ağırlık kazandığını söyledi.
MHP Meclis Grubu Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı. Milletvekillerinin alkışları arasında kürsüye gelen Bahçeli'nin ilk gündem maddesi geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Cengiz Aymatov oldu. Bahçeli Türk dünyası için çok önemli bu değerli insanı kaybetmenin acısını yaşadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ÖSS'yi eleştiren Bahçeli, "Sayın Başbakan, kendi iktidarında yapılan altı ÖSS'nin ardından ilk kez sınav sistemini eleştirmiştir. Bunu anlamak mümkün değildir. Altı sınavın ardından kalkıp ülkedeki üniversiteye giriş sınavını garabet olarak nitelemek en büyük garabettir." dedi.

Grup toplantısında AK Parti'nin siyasi anlayışının Türkiye'yi kırılgan bir siyasi fay hattının üzerine konumlandırdığını ifade eden Bahçeli, 'Erdoğan'ın kişisel ihtiraslarının hizmet ediyorum gibi basit ifadelerle örtülmeye çalıştığını' söyledi. Erdoğan'ın siyasi anlayışının Türkiye'yi büyük bir güven bunalıma sürüklediğini ifade eden Bahçeli,"Erdoğan'ın -Ankada'ki karanlık senaryolarda biz yokuz- sözleri, başbakanın siyasi gelişmelerden ne kadar habersiz olduğunu göstermekterin. Anlaşılan o ki kurumlarla mesafeli, milletle kavgalı Erdoğan, sebebi olan kaostan sıyrılmaya bu tür basit ifadelerle sıyrılmaya çalışmaktadır" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kapatılacağı yönündeki eğilimin milletvekilleri arasında giderek arttığını söyleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "Bu trenden inenler bir daha aramızda olamaz" sözlerini hatırlattı. Bu sözlerin daha önce devrilen bir trenden kaçarak başka bir trene binen Erdoğan tarafından söylenmesinin acı bir tesadüf olduğunu kaydeden Bahçeli, "Bununla birlikte birkaç ay sonra akibeti dahi bilinmeyen bir hükümetin, ne kadar başarılı olacağını milletin takdirine bırakıyorum. Ancak böyle bir hükümet ülkeyi kaosa götürür." dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri