Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli:"Hükümeti destekliyoruz."

04 Ekim 2008 / 15:20
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 askerin şehit olması ardından yaptığı açıklama sağduyu çayrısı yaptı ve hükümete seslendi: Sonuna kadar destekliyoruz...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye hem silahlı terörle hem de etnik bölücülükle mücadelede tarihi bir yol ayrımındadır" dedi.
Bahçeli, Şemdinli Aktütün sınır karakoluna yönelik saldırı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 15 askerin şehit edilmesinin milleti derinden yaraladığını ve öfkelendirdiğini belirtti.

Bu saldırıyı nefretle lanetlediğini ifade eden Bahçeli, "Güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede sergilediği üstün başarılara rağmen, terör saldırılarının tırmanarak sürmesi Türkiye Cumhuriyeti'nin komşu devletten beslenen açık bir saldırı ve tehdit altında olduğunu bir kez daha ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koymaktadır" dedi.

Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terörün ve tahriklerin hedefinin Türkiye'nin milli birliği, toprak bütünlüğü ve milli varlığı olduğunu belirten Bahçeli, Türkiye'nin hem silahlı terörle hem de etnik bölücülükle mücadelede tarihi bir yol ayrımında olduğunu kaydetti.

Konunun artık "milli güvenliği küresel güçlerin iznine ve müsamahasına bırakamayacak kadar ciddi, vahim ve son derece önemli hale geldiğini" ifade eden Bahçeli, terörle mücadelede partiler üstü bir anlayışla milli bir seferberlik başlatılmasının artık kaçınılmaz olduğunu belirtti. Bahçeli, şunları kaydetti:

"Özellikle son aylarda hedef gözetmeksizin yoğunlaşan terör eylemleri iktidarın mücadelede aldığı tedbirlerin yetersizliği konusunda yaygın bir kanaat oluşturmaya başlamıştır.

Hükümet bölücü teröre karşı ülke sathında ve sınır ötesinde etkili ve amansız bir mücadele verilmesi ve terör unsurlarının gerçek anlamda tasfiyesi için siyasi irade ve kararlılık sergilemeli ve bunun için gerekli tüm tedbirleri vakit geçirmeden almalıdır. MHP bunlara tam destek vermeye hazırdır.

Bu çerçevede güvenlik güçlerimizin terörle mücadele için ihtiyaç duydukları yetkilerle donatılması, bu konularda yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve bölücülüğün bütün yönleriyle ortadan kaldırılması amacıyla gerekli yasal düzenlemeler süratle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilmelidir.

İç çatışma ve bölünme dinamiklerini harekete geçirmeyi amaçlayan hain tahriklerin son dönemde tırmanması üzerinde de durulmalı, sol olarak Balıkesir'de yaşanan üzücü olaylar hepimiz için uyarıcı olmalıdır.

Türkiye'yi bir kardeş kavgasına sürüklemeyi amaçlayan bu tahriklerin sonuçsuz bırakılması iktidarı ve muhalefetiyle hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur.

Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda bugüne kadar sürdürdüğü sorumlu ve sağduyulu tutumunu bundan sonra da koruyacaktır."
Kaynak:
Bu haber toplam 956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri