Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'nin de bir villası var artık

11 Ağustos 2008 / 18:21
Yıllardır küçük bir dairede oturan MHP lideri, sonunda bir villa yaptırıp, villalı liderler sınıfına terfi etti.
ANKARA- Yıllardır Ankara Tandoğan'daki apartman dairesinde oturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'nın gözde semtlerinden Çayyolu'nda saray yavrusunu andıran bir villa yaptırdı. Kot farkı nedeniyle bir cepheden dubleks villa görünümünde olan ev, diğer cephedense 4 kat olarak görünüyor.

VİLLA 4 KATLI

Bahçeli, milliyetçi çizgisini yaptırdığı eve de yansıttı. Evin büyük giriş kapısında Selçuklu mimarisinden, pencerelerde ise Osmanlı mimarisinin konaklarından esinlenildi. Yer yer vitraylarla süslenen evin bahçesine yüzme havuzu yapılmazken, yaz akşamlarında oturmak üzere kameriye konuldu. Evin karşısına ise koruma görevlileri için küçük bir kulübe yaptırıldı.

ÇAYYOLU SAKİNİ OLDU
Ev içinde büyük bir kütüphane ve okuma salonu ile toplantı odası da planlandı. MHP yetkilileri, ablası Serpil Hanım'la oturan Bahçeli'nin bu evi sadece oturmak için değil, zaman zaman ofis olarak da kullanacağını ifade ettiler. Evin çevresinin de yeni asfaltlanmış olması dikkat çekerken, Bahçeli'nin yeni evine 2009'da geçmesi bekleniyor. Daha önce Tansu Çiller ve Mehmet Ağar gibi isimlerin tercih ettiği Çayyolu, Deniz Baykal ve Erkan Mumcu'dan sonra şimdi Bahçeli'ye de ev sahipliği yapacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 1402 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri