Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'nin Erdoğan'a Cevapları

01 Temmuz 2008 / 10:58
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısında açıklama yapıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis Grup Toplantısında açıklama yapıyor. Bahçeli'nin sözleri şöyleydi:

Çözümde AKP kadroları yer almalıdır. AKP'nin siyaseten çözüme yönelik girişimlere başlamalı ve bir çözüm yolu bulmalıdır. Demokrasi işler halde tutulmalıdır. Bizim makul önerimiz budur. başbakan bizim önerimizi farklı algılamaktadır ve bir gaflet yolculuğuna çıkmıştır. Başbakan kendini kurtarma telaşındadır. Gerçekleri sağptırmak isteyen bir psikolojinin tezahüründedir. AKP rasyonel düşünme kabiliyetini kaybetti. Başbakan bir çözüm varsa bunu milletin söyleyeceğini belirtiyor. Bizim önerimiz başbakanın geleceği için değil ülkenin geleceği içindir. AKP'nin ve Başbakanın nasıl bir yol izleyeceğine karışan yoktur. kendileri bilir. Görüşlerimizi açıklamak başbakanın iznine bağlı değildir.

Başbakan'ın bir taspiti var ki bu doğrudur. Yüzde 18'lik oy oranının yüzde 8'e düşürdüğümüz doğrudur. Dış güçlere dur diyen bizlere AKP'nin artan oy oranıyla bu düşüşün bir bağlantısı olduğu bir gerçektir. Bizi Meclis dışında bırakmak için içte ve dışta her türlü oyun oynanmıştır.

MHP'siz siyaset senaryolarının baş aktörü AKP'dir. Milliyetçilik oranı düşlerken teslimiyetçilik oranı yükselmesi bunun en açık göstergesi.

Biz MHP'yiz ilhamını milletinden alan partiyiz. Biz devletini yabancılara teslim etmeyiz. Biz ne bizi deliğe süpürmeyin diye yalvarmayız ne de aziz şehitlerin hatırasına saygı duyarak canilere sayın demeyiz. Dik dururuz eğilmeyiz. Düzenlerin karanlık senaryoların içinde olmayız. Tamamen devletin ve milletin selameti için yapıcı önerilerde bulunuruz. 70 milletvekili ile partimiz bugün de ülke için yapıcı çalışmalar yapmaya devam etmeye hazırız. Hükümet yabancılarla görüşmelerde baş eğiyor. Yargı mensupları acımasızca eleştiriliyor.

Milli kurumlara hakarete varan suçlamalar yapılıyor. Hakkında açılan kapatma davası nedeniyle gereksiz meydan okuma yoluna seçen AKP süreci yapıcı ve verimli kullanmadı. Türkiye iradesiz bir ülke konumuna düşürüldü.

Avrupa Konseyi'nin Türkiye'deki demokratik sürecin işleyişi ile ilgili müdahalede bulunması kabul edilemez. Raporun bu kurumun üye sayısının 4'te birinin daha azının oyuyla kabul edilmesi bu gerçeği değiştirmeyecektir. AKP dışarıdan gelen müdahaleleri sevinçle kabul ediyor. Millet AKP'nin kadrolu ihbarcılarını ibretle izliyor.

AKP sadece kendine has demokrasi anlayışıyla ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Bunların faturaları millete yansımaya başlamıştır.

EKONOMİDEKİ DURUM

AKP ekonomi anlayışıyla milleti yıllardır çıkmaza sürüklemeyi sürdürüyor. Bu akibet ne rejim kriziyle ne istikrarın bozulmasıyla açıklanamaz. AKP hükümeti siyasi beceriksizliklerini kapatmak için bir sorumlu aramaya devam ediyor. Sonun yaklaştığı açıktır. Başbakan Erdoğan yeni bir aldatma sürecine girmiştir.AYRINTILAR GELECEK

Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri