Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeşehir Üniv. bu ünvanı aldı

01 Ağustos 2008 / 17:13
Türkiye'nin süper markalarından biri oldu. Bu ünvanı veren de İngiliz Superbrands oldu.Bahçeşehir Üniversitesi, en gözde okullar arasına girdi.

Boğaza nazır bir kampüste hizmet veriyor... Beşiktaş'ın tam göbeğinde yer alıyor.Ulaşımı en kolay üniversitelerden biri... Otobüs durakları 2 adım ötesinde... Ama asıl önemlisi deniz ulaşımı... Hem vapur hem motor iskelesi üniversitenin yanıbaşında.
Üniversitenin ilgi çeken diğer yönlerine gelince;
-Bahçeşehir Üniversitesi yurtdışında kendi eğitim merkezi bulunan tek Türk üniversitesi konumunda.Avrupa'da 65, ABD'de 12 ve dünyanın geri kalanında 12 üniversite ile öğrenci değişim anlaşması bulunuyor.

Geniş burs imkanlarına sahip olan Bahçeşehir Üniversitesi'nde burslu öğrenci oranı yüzde 32...

Geride bıraktığımız eğitim döneminde sempozyumlar, konferanslar, konserler, tiyatro gösterileri, dans gösterileri, film gösterimleri, kongrelerden oluşan geniş bir yelpazede 668 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

-“Kampüsüm Dünya” anlayışıyla her yıl bir çok Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Hollywood'dan Güney Kore'ye, Floransa'dan Viyana'ya dünyanın dört bir tarafında özel eğitim programlarına katılarak eğitimlerini ve hayatlarını zenginleştirme şansı yakalıyor.
Üniversite, Türkiye'de FIFA onaylı spor yönetimi sertifikası vermeye yetkili tek kurum. Ayrıca Asya'nın bir numaralı IT eğitim şirketi NIIT ile ortak yürütülen programlarla üniversitede dünya standartlarında IT eğitimleri veriliyor.Üniversitede tam donanımla 12 araştırma merkezi yer alıyor.


Bahçeşehir Üniversitesi'nde isteyen her öğrenciye hazırlık sınıfını yurtdışında okuma ve İngilizce'yi yaşayarak öğrenme olanağı sağlanıyor


Üniversite bünyesinde son teknolojiye uygun 29 adet teknik(mühendislik, bilgisayar vb.) laboratuar, Focus Grup Laboratuarı, CATI Laboratuarı, TV Stüdyosu, Radyo Stüdyosu, Design Laboratuarı, Mac Laboratuarı, Multimedia laboratuarı ve Web Laboratuarı bulunmakta.


Üniversitede yer alan Barbaros Kütüphanesi tamamı elektronik ortamda tutulan geniş kaynakları öğrencileri ve tüm araştırmacıların hizmetine sunuyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 25348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri