Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan İlaç Krizine El Attı

28 Haziran 2008 / 12:49
Bakan Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ilaç alım protokolü ile olarak pazartesi günü Türk Eczacıları Birliği yetkilileriyle bir araya geleceklerini açıkladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) ilaç alım protokolü ile ilgili yapılacak teknik çalışmanın ardından pazartesi günü Türk Eczacıları Birliği yetkilileriyle bir araya geleceklerini bildirdi.

Çelik, konuyla ilgili olarak yarın oluşturulacak heyetin teknik bir çalışma yapacağını söyledi. Türk Eczacıları Birliği'nin iki konuda talepleri bulunduğunu anlatan Çelik, şöyle konuştu:


“Birisiyle ilgili haklılıkları var. Firmalarla ilgili yapılan iskontolar var, bir de eczacıların yapmış oldukları iskontolar var. İki konuyla ilgili maliyet ve kar marjlarının düştüğünden şikayet ediyorlar. Teknik heyet çalışacak. Sonra bir çözüm imkanı varsa bulacağız. Sağlık Bakanlığından da ilgili birimdeki arkadaşlar geliyorlar. Hep birlikte bir çalışma yapacağız. Pazartesi günü Türk Eczacıları Birliği başkan ve heyetiyle görüşeceğiz.”

Kaynak:
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri