Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kısa çalışma ödeneği 6 ay uzatıldı

15.06.2009 18:38
Bakanlar Kurulu sona erdi. Kısa çalışma ödeneğinin 6 ay uzatıldığını belirten Cemil Çiçek, ÖTV ve KDV indiriminin uzatılması konusunda da çalışma olduğunu aktardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina’da yapılan toplantı 6 saat sürdü. Toplantı sornasında Cemil Çiçek açıklama açıklamalar yaptı.

Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında kısa çalışma ödeneği uygulamasının 6 ay daha uzatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplayan Cemil Çiçek, Taraf gazetesinde yayımlanan belgeyle ilgili olarak, ''Kim tarafından ve nerede hazırlanırsa hazırlansın, bu yöndeki çalışma gayret ve oluşumlar, yasa dışı, hukuk dışıdır, demokrasi dışıdır. Bu işin önünde, arkasında, içinde kim varsa bunun ortaya çıkarılması gerekmektedir'' dedi.

Çiçek, bu işin soruşturulmasını istediklerini, yasal müracaatları da yapacaklarını bildirdi.

Çiçek, halkın AK Parti'ye demokratik yollarla iktidarı verdiğini belirterek şöyle konuştu,  "AK Parti 2002'de iktidar olmuştur. AK Parti'nin iktidar oluşu gizli kapaklı değil, yasal çerçevede vatandaşın takdiridir. Kimsenin lütfu değil, milletin takdiridir. AK Parti hükümetleri olağan üstü ve anti demokratik bir yolla iktidara gelmemiştir. Gündeme gelen bu konu, kim tarafından nerede hazırlanmış olursa olsun, bunlar yasa dışı ve demokrasi dışıdır. Demokrasiyi yeterince hazmedemeyen gruplar bulunabilir. Kimsenin suç işleme imtiyazı yoktur. Suç teşkil eden bir eylem varsa, soruşturacak mekanizmalar da vardır. Cumhuriyet Savcılığı'na başvuracağız. Çalışmaları tamamlıyoruz. Hukuki olarak imkanları kullanmaya hazırız."

Haksız ve insafsız bir suçlamanın yapıldığını söyleyen Çiçek, kamuoyunun bu konuda bir açıklama beklediğini de belirtti. Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı'nın bu konuyla ilgili olağan görüşmelerini öne çekebileceklerini de kaydetti.

Ayrıca Cemil Çiçek, ÖTV ve KDV indiriminin uzatılması konusunda çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri