Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlar Kurulu sona erdi

11.05.2009 18:11
Cemil Çiçek'ten açıklamalar...
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina'da yapılan toplantı 5 saat 20 dakika sürdü.

Toplantı sonrası Bakan Cemil Çiçek, kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Cemil Çiçek'in açıklaması şöyle:

"Toplantıda AB Genel Sekreterliği'nin yapısı yeniden ele alındı. Müzakerelerin iyi koordine edilmesi gerekmektedir. Bunun için yeni birim ve başkanlıklar kurulmalıdır. Görev alanlarının net belirlenmesinde fayda var. Bunun için yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Böylece müzakerelerin sürdürülmesi için bir değişikliğe ihtiyaç var. Bir kanun değişikliğini imzaya açtık. Bunu öncelikle gerçekleştirmiş oluruz umarım. Bu AB için önemlidir.  Egemen Bağış, son toplantıdan bugüne kadar olan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Bakanlar genel politikayla ilgili değerlendirmelerini sundu.

Bugün Mardin'deki katliam gündeme gelmedi. İşin adli süreci devam ediyor. Bilgiler, bulgular, suçta kullanılan mermiler ve teknik değerlendirmeler devam ediyor. Üzücü olay nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımızla ilgili Mardin Valiliğimiz ve bakan arkadaşlarımız da ilgilerini sürdürüyor.
Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri