Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakın Kendini Nasıl Savundu

13 Ekim 2008 / 17:09
Ergenekon'a finansman sağladığı ortaya çıkan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, bakın kendisini nasıl savundu...

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, hakkında medyada çıkan iddialara ilişkin olarak dün 'Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda konuştu. Kimsenin kendilerini Araplaştıramayacağını söyleyen Özbek, birlik beraberlik istediklerini savundu.

Özbek, toplantı salonuna, "Başkan seninle ölüme de gideriz", "Vur de vuralım öl de ölelim", "Özbek nerede biz oradayız", "Türküz güçlüyüz Atatürkçüyüz", "Özbek babamız sendika yuvamız", "Vur vur inlesin AKP dinlesin", "AKP'ye karşı omuz omuza", "Özbek'e uzanan eller kırılsın" şeklinde atılan sloganlar eşliğinde girdi.

Konuşması sık sık ıslık ve alkışlarla kesilen Özbek, 13 bin yıllık tarihinde hiçbir kuvvet ve hiçbir ülkenin Türk milletini evcilleştiremediğini belirtti.

Konuşmasında AK Parti hükümetini hedef alan Özbek, "Yani siz mi 'Ilımlı İslam' adı altında Araplaştıracaksınız? Hadi oradan. Birlik beraberlik bütünlük istiyoruz. Ayrımcılık istemiyoruz. Ayrımcılığı istemiyoruz. Laik-antilaik, İslamcı-laik gibi şeyleri istemiyoruz. Elhamdulillah hepimiz Müslüman'ız. İslam'a benim canım kurban olsun." dedi.

Son günlerde yandaş medyanın gerek sendika gerekse şahsı hakkında adeta bir karalama kampanyası başlattığını iddia eden Özbek, sebebinin sendikalarının sosyal, siyasi ve ekonomik gelişmeler karşısındaki duruşuyla ilgili olduğunu savundu.

Türk Metal Sendikası olarak, devlet, millet, cumhuriyet ve demokrasi gibi değerlere bağlı olduklarını dile getiren Özbek, 45 yıldan bu yana işyerinin korunmasını ve üretmesini, çalışan işçilerin bu üretimden hakça payını almasını, verimliliği ve kaliteyi gözeten bir sendikal anlayış içinde olduklarını ileri sürdü.

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini benimseyen, Yüce Dinimiz İslam'ın değerlerine sahip çıkan çağdaş bir sendikacıdır." diyen Özbek, laik ve demokratik cumhuriyetin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilelebet yaşaması için son nefeslerine kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Asla bu mücadeleden taviz vermeyeceklerini belirten Özbek, şunları söyledi: "İslamiyet'i referans olarak gösteren bu çevreler, sahip oldukları bu medya anlayışıyla Yüce İslam dininin, ahlakının ve vicdanının tamamen karşısında olduklarını bilmiyorlar mı, görmüyorlar mı, bu mu onların İslamı, bu mu onların Müslümanlığı? Allah kalplerini mi kararttı?"

Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında yapılan acımasız eleştirilerin dozunun kaçmak üzere olduğunu iddia eden Özbek, Türk Ordusu hakkında eleştiriden öte hakaret içeren yayınların bir fayda getirmeyeceğini ve hedefin askeri yıpratmak olduğunu savundu. Uhud ve Hendek savaşının ne kadar mukaddes ve mübarek ise Çanakkale ve İstiklal Savaşı'nın da o kadar mukaddes ve mübarek olduğunu dile getiren Özbek, dualarda Çanakkale ve İstiklal Harbi şehit ve gazilerinin unutulmasının onlara ihanet anlamına geleceğini söyledi.

Ortaya atılan iddiların yargıya intikal ettiğini dile getiren Özbek, yargıda olan bir olayın üzerine gidilmesinin yargıyı etkileme olduğunu savunarak bunun iki yüzlülük olduğunu ileri sürdü. "Kraldan fazla kralcı olmayın!" diyen Özbek, "Mal varlığımızı yazıp devlete, notere veriyoruz. Yazılanların, dediklerinin hepsi benim olsa Karun gibi zenginim. Sözleşmelerde ART'ye reklam aldırdığım söyleniyor. Program yaptırıp para veriyormuşum. Vereceğim tabi; çünkü program çekiyor. Örneğin falan televizyon 10 bin dolar veriyorsa ben ART'ye 5 bin dolar ödüyorum. Bütün kurum kuruluşların yaptığı budur, Yönetim Kurulu kararıyla. Bir ART kaldı dikkat edin, bu hükümete karşı tavırlı muhalefet eden ART kaldı. Onuda ortadan kaldırma, konuşan da bir tek biz varız. Onu da ortadan kaldırırsak herşey süt liman olacak." diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri