Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakın nasıl yaşlanıyoruz?

08.03.2010 17:35
İnsanoğlu ömrü göz açıp kapanıncaya kadar tamamlanıyor. Bakın 15 saniyelik gösterimle nasıl yaşlanıyoruz...

Yaşlanma sırasında vücudun dış etkilere uymasını sağlayan düzen bozuluyor. Bunlar arısında en belirlisi sıcak ve soğuk gibi iklim şartlandır. Kalp ve damarlarda yaşlılıktan meydana gelen değişikliklerle çeşitli hastalıklar çoğu zaman birbirlerine karışıyor.

Damar sertliği ve tansiyon (kan basıncı yüksekliği) yaşlıların devamlı hastalıkları arasında geliyor.

Görme ve işitme organlarındaki yaşlanma çok küçük yaşlarda başlar. Genellikle 10 yaşlarında başlar. Genellikle 10 yaşından itibaren başlayan bu azalma 40 yaşlarında kendini gösteriyor.

Sindirim sisteminde tükürük ve mide salgılarının azalması, bu sistemin yetersizliğinden ileri gelen kansızlık gibi durumların ortaya çıkması da yaşlılık belirtileri arasında sayılıyor.

İç salgı bezleri ve hormonlar bakımından olan yaşlanma belirtileri çok önemlidir. Özellikle cinsiyet hormonları oldukça erken yaşlarda çalışmalarını azaltır. Bu durum kadınlarda 40 — 45 yaşlan arasında ortaya çıkar. Erkeklerde ise daha ileri yaşlara kadar devam edebiliyor.

Yaşlılarda kemikler sert olduğu için kırılmalar çok çabuk meydana gelir ve bunların iyileşmesi ise oldukça güç olduğu belirtiliyor.

İhtiyarlığın diğer belirtileri ise unutkanlık, sabit fikirlerin belirmesi, öğrenmeye karşı ilgi ve kabiliyetin azalması şeklinde ortaya çıkıyor.

Bu bilgiler ışığında bakın nasıl yaşlanıyoruz:

BU İLGİNÇ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri