Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balbay ve Yenerer kavgası

19 Temmuz 2008 / 14:56
Ergenekon Operasyonu'nda günler ilerledikçe, ismi geçenler birbirine girmeye başladı. Mustafa Balbay ve Vedat Yenerer birbirine girdi.

Ergenekon Terör Örgütü'ne üye olmaktan tutuklanarak cezaevine gönderilen gazeteci Vedat Yenerer, gazeteye gönderdiği mektupta Ergenekon'un tutuksuz sanıklarından Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay'ı hedef aldı.

Balbay'ın kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalara çok sinirlenen Yenerer, "mahkemede hesaplaşacağız" dedi.

BİRBİRLERİNE GİRDİLER

Samanyoluhaber internet sitesinde yer alan habere göre, Yenerer, "Sabah programında Mustafa Balbay, beni dehşete düşüren, aşağılayan, ailemi zor duruma düşüren bir iftira attı. Şoke olmuş durumdayım. Konuşmasında benim adımı da zikrederek, 'Bana, Vedat Yenerer'in sitesinin bana neden ödül verdiğini sordular. Sitenin adını bile bilmiyorum. Zaten Vedat Yenerer Cumhuriyet'ten gayri ahlaki nedenlerden kovulmuştu. Hazzetmediğim biri. Ödülü de almadım'dedi. Eşim telefonda ağlıyor. Bu iftirayı kabul edemem. Yenilir yutulur gibi değil" dedi. Yenerer, mektubuna şöyle devam etti:

"Çalıştığım dönemde hiçbir disiplin soruşturması geçirmediğim gibi, geride ne bir yalan haber, ne gayri ahlaki bir dava ne de yüz kızartıcı bir olay bırakmamışımdır. 'Gayri ahlaki nedenler' iftirasını ispat etmek zorundadır. 2005 yılı Aralık başında kendisini aradım. Kuvai Milliye ruhunu devam ettirdiğini düşündüğümüz kişilere yılın kuvvacısı ödülü veriyoruz. Eğer kabul ederse sana da vermek istiyoruz, dedim. O da 'Ah... Çok teşekkür ederim. Tabi ki kabul ederim vs. vs.'dedi. 15 gün sonra ödül töreni vardı. Tekrar aradım. " Çok yoğunum gelemeyebilirim " dedi. Sonuçta törene gelmedi. Ben de ödülünü gönderdim. Şimdi inkâr etmesini anlayamadım. Kaldı ki ödül almak vermek suç değildir. Bu neyin paniği?.."
Kaynak:
Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri