Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balıkçılık ağına bakın ne takıldı

30.10.2009 07:37
Kastamonu'nun Cide ilçesinde, denizin kıyı kesiminde oluşan yakamozu balık sürüsü zannederek ağ atan ve bir süre sonra toplayan balıkçıların ağına öyle bir şey takıldı ki halk arasındaki 'ayı çıkabülü taş düşebülü' sözü tam yerini buldu!
Kastamonu'nun Cide ilçesinde, denizin kıyı kesiminde oluşan yakamozu balık sürüsü zannederek ağ atan ve bir süre sonra toplayan balıkçılar, yakaladıklarının ayı olduğunu fark edince paniğe kapıldılar. Balıkçılar ağı panikle denize atınca, ağlardan kurtularak kıyıya çıkan ayı ormanlık alana kaçtı.

Alınan bilgiye göre, balıkçı Rafet Bayramoğlu, dün gece, Bartın'dan gelen arkadaşları ile birlikte kendisine ait 'Bayramoğlu' adlı teknesiyle balık avlamak amacıyla denize açıldılar.

Bir süre tekne ile giden balıkçılar, kıyıya yakın yerde oluşan yakamozu balık sürüsü zannederek bu yöne doğru hareket ettiler. Kıyıya yaklaştıklarında da bölgeyi ağlarla çeviren Bayramoğlu ve arkadaşları, beklemeye başladılar.

Daha sonra ağları tekneye çıkarmaya çalışan ve ağın ağır olmasından dolayı çok fazla balık yakaladıklarını tahmin eden balıkçılar, yakaladıklarının ayı olduğunu fark edince paniğe kapıldılar.

Ayının içinde bulunduğu ağı denize atan balıkçılar, hızla bölgeden uzaklaştılar. Ağdan kurtularak kıyıya çıkan ayı ise ormanlık alana kaçtı.

Ayının, kıyıda yemek için balık yakalamaya çalıştığı tahmin ediliyor.

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri