Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşayan bebeği öldürenlere ilk ceza

31.05.2009 16:51
Öldü diye reçel kutusunda ailesine teslim edilen bebeğin yaşadığı ortaya çıkmasının ardından olayla ilgili sorumluluğu tespit edilen iki doktor, görevlerinden uzaklaştırıldı.

Balıkesir Çocuk Hastalıkları Doğum ve Bakımevi'nde meydana gelen olayla ilgili sorumluluğu tespit edilen iki doktorun, görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık Teftiş Kurulu'nca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, sorumluluğu tespit edilen iki çocuk hastalıkları uzmanı doktorun, soruşturmanın selameti açısından görevlerinden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, soruşturmanın, müfettişler tarafından derinleştirilerek sürdürüldüğü de vurgulandı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

kullanBALIKESİR’DE 9 yıllık tedavinin ardından tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Hatice Bölme, 3 gün önce erken doğumla ikiz bebek dünyaya getirdi. Ancak doğumdan 15 dakika sonra bebeklerden biri öldü. Anne, Balıkesir Doğumevi’nden taburcu edilirken, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. S.G.T, 2 gün sonra baba Hüseyin Bölme’yi arayarak, Halil adını verdikleri bebeğin de öldüğünü söyledi. Hastaneye giden Bölme, reçel kutusuna konulan oğlunun cenazesini aldı. Bebek için defin malzemelerini alan baba, 2 saat sonra evine gitti.

‘EN AĞIR CEZAYI ALACAKLAR’

ANNE Hatice Bölme, oğlunu son kez görmek isteyince bebeğin yaşadığı ortaya çıktı. Önce özel bir hastaneye ardından ambulansla, doktor ve hemşire gözetiminde Bursa’da başka bir hastaneye kaldırılan Halil bebek, öldü. Olaya büyük tepki gösteren Sağlık Bakanı Recep Akdağ ‘Sorumluların en ağır cezayı almaları için Teftiş Kurulu Başkanlığı’na talimat verdim’ diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri