Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ya 'Balyoz'a BALYOZ İnmeseydi

27.02.2010 15:28
Türkiye'yi karıştırma amaçlı hazırlanan Balyoz darbe planının kaos çıkarma aşaması da, bu kaosu planlayan subaylar da deşifre oldu. Ya olmasaydı..

Türkiye'yi karıştırma amaçlı hazırlanan Balyoz darbe planının kaos çıkarma aşaması da, bu kaosu planlayan subaylar da deşifre oldu.

Şu an yargıda hesap veriyorlar. Ağız birliği etmişçesine hepsi Balyoz'u da onun yavrularını da ölümüne inkar ediyor. Bu inkarın, hukuk önünde pek işe yaramayacağını bilseler de halk nezdinde askerin imajının daha fazla sarsılmasının önüne geçmek ve kuyruğu kurtarmak için çabalıyorlar.

5 bin sayfalık ve altında şu an tutuklu bulunan emekli paşa Orgeneral Çetin Doğan'ın imzasının bulunduğu belirtilen plana şöyle yeniden göz atalım ve bu toprağın insanlarına nasıl bir hainlik planlandığını görelim. Lakin bugünü geçmişten ayıran önemli bir fark var. Geçmişte bu tür planlar yürürlüğe kondu, toplum üzerinde çirkin oyunlar oynandı ve çıkarılan kaosla hükümetler devrildi, kelleler alındı. Bu kez Papaz pilav yemedi ve hain kaos planları uygulanamadan, belki de uygulanma aşamasında ortalığa saçılıverdi. Duyarlı bazı subayların yüreği de vicdanları da bu kirli tezgahla ülkenin karartılmasına izin vermedi....

BALYOZ 4 AŞAMADAN OLUŞUYORDU

Balyoz Darbe Planı'nın hayata geçirilmesi için yaratılacak kaos planı kapsamında, “Çarşaf”, “Sakal”, “Oraj” ve “Suga” kodlu eylem planları yer alıyordu. İstanbul'daki Belahattin Camileri Beyazıt ve Fatih'te cuma günü bombalı saldırı düzenlenmesi planlanıyordu. Çarşaf Planı, Fatih camiinin, Sakal Planı da Beyazıt Camii'nin Cuma namazı sırasında bombalanmasını içeriyordu. İki büyük cami bombalandıktan sonra öfkeli kalabalığın arasına karışacak sakıllı cübbeli provokatörler halkı Askeri Müze'yi basmaya yönlendirecek, sakallı, cübbeli ve sarıklı kişilerin müze baskını sırasında askerler silahla karşılık verecek ve ortalık kan gölüne dönecekti.

CUMA GÜNÜNÜ KANA BULAYACAKLARDI

Beyazıt Camii'nin bombalanmasını öngören Sakal Planı da Jandarma Yüzbaşı Hüseyin Topuz ve Jandarma Binbaşı Hüseyin Özçoban tarafından hazırlanıp kaydedildi. Plana göre tahrip düzeneği bir çantaya yerleştirilecek ve şadırvanda unutulmuş görüntüsü ile bırakılacaktı. Jandarma Binbaşı Hüseyin Özçoban komutasındaki tim, bombayı cuma günü namazdan 10 dakika önce patlacaktı. Planda özellikle yaralı sayısının fazla olması isteniyor.

SIKIYÖNETİM İLAN ETTİRME KATLİAMI

Birinci Ordu Plan Semineri öncesinde hazırlanan hareket planları “Türkiye genelinde sıkıyönetim ilan edilmesi” ve “darbe için elverişli koşulların oluşturulması” hedeflerini taşıyor. Bu hedeflerle çok sayıda insanın ölmesine yol açabilecek, büyük tepki ve kaos yaratacak, Türkiye'yi Yunanistan'la savaşa sokabilecek eylemler öngörülüyor.

Bu planlardan biri “ÇOK GİZLİ” damgasını, Şubat 2003 tarihini ve Harp Akademileri Komutanı Hava Orgeneral İbrahim Fırtına'nın imzasını taşıyan Oraj Hava Harekat Planı. Planın “Vazife” bölümünde aynen şöyle deniyor: “Hava Kuvvetleri Komutanlığı olarak Türkiye genelinde sıkıyönetim ilan edilmesini sağlamak ve Sıkıyönetim Komutanlıklarının faaliyetlerinin başarıya ulaşmasını sağlamak maksadıyla; Yunanistan'la gerginliği artıracak ve irtica yanlılarını tahrik ederek TSK aleyhine faaliyetlere başlamalarını sağlayacak, envanterindeki mevcut silah sistemlerini kullanarak psikolojik etki yaratarak hükümet ve TBMM üzerinde baskı kuracak, personel görevlendirmesi yaparak Sıkıyönetim Komutanlıklarına destek verecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri