Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başsavcı'dan Balyoz'a Müdahale

05.04.2010 18:21
Başsavcı Engin, soruşturmada 2 savcıyı değiştirdi. 14 ildeki operasyonu durdurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin ve Başsavcı vekili Turan Çolakkadı bugün başlayan Balyoz Operasyonu'nun üçüncü dalgasını durduracak bir hamleye imza attı. 14 ilde başlayan ve 95 kişiyi gözaltına alınmasına karar veren iki savcı son dakika kararla görevinden alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Turan Çolakkadı, 'görevden alma işlemi yetkimizdedir' dedi.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı: "Görev değişikliği bizim yetkimizde. Hergün ayda onlarca kişiyi alır veririz. Onun dışında bir bilgi vermeyiz. Soruşturma savcılarının kimliğini açıklamak terör kanununa göre suç oluyor, o nedenle bilgi vermeyiz." dedi. Gazetecilerin "Operasyonların kısmen durdurulduğu söyleniyor bu duruma dair bilgi verir misiniz" şeklindeki soruya "Bilgi vemeyez şuan için" diye yanıt vererek makam aracı ile adliyeden ayrıldı.
ŞİMDİ NE OLACAK? Açığa alınan 2 savcının yerine Murat Yönder ve Mehmet Ergül atandı. 14 ildeki operasyon durduruldu. Soruştumanın bundan sonraki hali merak ediliyor. Bazı isimler için soruşturma durduruldu, bazıları için sürüyor...

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri