Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bana ilaçlı kola içirdiler

17 Eylül 2008 / 16:20
14 yaşındaki kıza cinsel sarkıntılıktan yargılanan Hüseyin Üzmez, bugün hakim karşısına çıktı. Üzmez hakkındaki iddiaları reddetti..
Bursa'da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel sarkıntılık yaptığı iddiasıyla yargılanan gazeteci yazar Hüseyin Üzmez, hakkındaki iddiaları yalanlayarak, "Bana kola içirdiler, sonra istifra ettim. Olayları hatırlamıyorum. Mağdure kızın annesi sekreterimdi, evimde kalıyorlardı. Onlara karşı herhangi bir suç işlemedim" dedi.

Kızının cinsel istismarına aracılık ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan L.Ç. de suçlamaları kabul etmedi. Mahkemede ifade değiştiren 14 yaşındaki mağdure cinsel istismar olmadığını ifade ederken, müşteki sıfatıyla ifade veren babası da şikayetini geri aldı. Ancak mahkeme tutuklu sanık Hüseyin Üzmez ile anne L.Ç.'nin tahliye taleplerini reddetti.

14 yaşındaki kızın beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel istismar suçundan hakkında dava açılan yazar Hüseyin Üzmez(76) ve mağdurenin annesi L.Ç. 4.Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. 30 yıla kadar hapsi talep edilen Hüseyin Üzmez, suçlamaları reddederek, "Bana lokantada kola içirdiler. İstifra ettim. Sonraki olayları hatırlamıyorum. Mağdurenin annesi benim sekreterimdi. Evimde misafir ettim. Onlara karşı suç işlemem söz konusu olamaz" dedi.

Mağdure B.Ç.'nin tutuklu annesi L.Ç. de suçlamaları kabul etmedi. Yurtta kalan ve 2 pedagog eşliğinde ifade veren B.Ç. ise, "Cinsel istismar olmadı" diye konuştu. Mağdurenin babası Bekir Ç. de mahkemede şikayetini geri aldı.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti sanıkların tahliye taleplerini reddederek duruşmayı 28 Ekim tarihine erteledi. Annesi ve Hüseyin Üzmez'e tahliye kararı çıkmaması üzerine 14 yaşındaki mağdure gözyaşlarına boğuldu. Sanıklar tekrar Bursa Cezaevi'ne götürüldüler.

OLAY

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisanda düzenlenen operasyonda, ilköğretim 8. sınıf öğrencisi B.Ç'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Yazar Hüseyin Üzmez, Mudanya Asliye Ceza Mahkemesince tutuklanmıştı. B.Ç, annesi Livaze Ç'nin de tutuklandığı operasyonun ardından devlet tarafından koruma altına alınmış, Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki bir yurda yerleştirilmişti.


Kaynak:
Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri