Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bangkok'ta olağanüstü hal ilanı

02 Eylül 2008 / 09:19
Sundarajev, hükümet yanlısı ve karşıtı gruplar arasında çıkan çatışmaların ardından, başkent Bangkok'ta olağanüstü hal ilan etti
kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı çatışmaların ardından kararı alan Sundarajev, olağanüstü hal süresinin uzun sürmeyeceğini bildirdi. Sundarajev, "Sorunu bir an önce çözmek için başka seçeneğim yoktu" dedi. Olağanüstü hal komutanlığına General Anupong Paojinda getirildi.

General Paojinda'nın düzeni sağlamak için polise yardımcı olmak üzere asker takviyesi yapmak, 5 kişiden fazla kişinin toplanmasını yasaklamak, herhangi bir yerde bulunan kişileri uzaklaştırmak ya da gözaltına almak, "kamu sağlığına zarar verebilecek" haberler üzerine sınırlandırmalar getirmek gibi yetkileri bulunuyor.

Demokrasi için Halkın İttifakı partisini destekleyen gruplar, bir haftadır hükümet binalarını işgal altında tutuyor. Çatışmalar, hükümet yanlılarının binalara yürümeye çalışmasının ardından çıkmıştı. Demokrasi için Halkın İttifakı, olağanüstü hal ilanına karşın hükümet binalarını terketmeyeceklerini açıkladı.

Bu arada Güney Kore ve Singapur vatandaşlarına gerekli olmadığı takdirde Tayland'a seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri