Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bardağı taşıranlar

19.07.2010 04:19
Kocaman'ın 'Bardağın taştığı gün' dediği Köln maçı sonrası, 'Bardağı taşıran' isimler de günyüzüne çıktı Fenerbahçe 7 oyuncunun yerine alternatif isim arayışında

Oynanan iki hazırlık maçı sonrası Fenerbahçe'de düş kırıklığı yaratan bazı isimler topun ağzına geldiler. Dar kadro nedeniyle şimdilik bazı isimler soru işareti de yaratsa, alternatifleri bulunduğu anda birçok ismin gönderilmesi her an gündeme gelebilir. İşte bu isimler...

GÜİZA: Aslında tamamen bu kategorinin dışında. Bir talip bulunduğu anda İspanyol forvet hemen gönderilecek. O da ayrılma arzusunu fazlasıyla sergiliyor.

BİLİCA: Yaptığı bariz hatalar sonrası geçen yıldan farklı bir görüntü vermiyor. Alternatifsizlikten şimdilik bir arayış yok ama uzun vadede yerine bir isim kesinlikle düşünülüyor.

VOLKAN BABACAN:
Hiçbir gelişme gösterememesi, Fenerbahçe'yi zaten ikinci kaleci arayışına itmiş durumda. Ama iyi bir yerli kaleci bulunamaması teknik heyeti kısıtlıyor. Bu gidişle aşama gösteren Ertuğrul, ikinci kaleciliğe çıkabilir.

ÖNDER:
Artık iyi bir yedeklikten de çıkmış durumda. Her geçen yıl daha kötüye gidiyor. Talipleri var, her an ayrılabilir veya gönderilebilir.

KAZIM:
Verilen son şansı idmanlarda iyi kullanır gibi gözüktüyse de hazırlık maçlarında ona güvenen Aykut Kocaman'a düş kırıklığı yaşatıyor. Kuşkusuz Kocaman biraz daha bekler, ama Kazım maçlardaki bu görüntüsünü sürdürürse bileti kesilir.

GÖKHAN ÜNAL:
Bir türlü Fenerbahçeli futbolcu kimliğine kavuşamıyor. Önünde büyük fırsat var ama kullanamıyor, kendini gösteremiyor. Yeni forvet alınmasını isteyenlere destek verir gibi.

SEMİH:
Uzun yıllardır büyük haksızlıklara uğradığı kesin. Ama bu yıl onun da önünde büyük bir fırsat var. Bu kez o formsuz. Yönetimin de ona sıcak bakmadığını düşünürsek, ateşle oynuyor diyebiliriz.


KOCAMAN NE DEMİŞTİ?
Önlemleri hemen devreye sokacağım

TEKNİK direktör Aykut Kocaman, 5 gollü Köln mağlubiyeti sonrası şunları söylemişti: "Neredeyse ilk yarının 3-0 bitmiş olmasına sevinecektik. Ne futbolculuk ne de hocalık kariyerimde böyle ağır ve vahim bir tablo görmedim. Belki de bugün bardağın taştığı gündür. Takımın futbolun dışında zihinsel bir dönüşüme de ihtiyacı var. Tedbirleri almak için yarını beklemeyeceğiz. Otele döner dönmez bu çalışmalar başlayacak. Sahadaki oyuncular, bırakın Fenerbahçeli futbolcuları, profesyonel futbolculara benzemiyordu.
 

Kaynak:
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri