Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan ABD'ye meydan okudu

01.12.2010 13:53
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Wikileaks belgesinde kendileri haklarında iftiralarda bulunan diplomatlar hakkında ulusal ve uluslararası yargıya gideceklerini söyledi

Erdoğan, Ankara Kent Güvenlik Sistemi'nin açılışında, Wikileaks internet sitesinde yer alan iddiaların muhalefet partileri tarafından siyaset malzemesi olarak kullanmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, kendisinin İsviçre'de parasının olmadığını belirterek, "Allah kuruşu param yok ki, bunu ispat edeyim. Böyle bir şeyi ispat ettiğiniz zaman bu makamlarda durmam." dedi.

İddiaları gündeme getiren CHP liderini de eleştiren Erdoğan, "Bunları ispatlamayanlar ne kadar alçaksa, manşetleri, söylemleri yayanlar, siyaset malzemesi yapanlar müfteridir alçaktır. Müddei iddiasını ispatlamakla görevlidir. İspat görev iddiayı ortaya koyanlarındır." diye konuştu.

Erdoğan, diplomatlar hakkında ulusal ve uluslararası yargıyı işleteceklerini ifade etti. Erdoğan, ABD'li yetkililerin özür beyanlarının yeterli olmadığını belirterek, ABD yönetimi bu diplomatlarla gerekli işlemleri yapmalarını istedi.

Cihan-Moralhaber.Net

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri